Navijači Crvene zvezde, Foto: Starsport©

gotovo!

Sve je rešeno

Objavljeno: 22:01h

Košarkašice Crvene zvezde plasirale su se u finale domaćeg prvenstva pošto su i u drugoj utakmici polufinalne serije slavile protiv Partizana.

Tim Dragana Vukovića je u drugoj utakmici u dvorani "Ranko Žeravica" trijumfovao rezultatom 76:65.

Crveno-bele su bile sigurnije u odnosu na subotnje izdanje, u prvoj utakmici polufinalne plej-of serije, a Partizan se dobro držao u prve dve četvrtine.

Duel košarkašice Crvene zvezde i Partizana
Duel košarkašice Crvene zvezde i Partizana foto: ŽKK Crvena zvezda

U trećoj deonici je Zvezda dozvolila Partizanu samo tri poena, a iako je poslednjih deset minuta rezultatski pripao domaćinu (24:18), nije mogao tim Miljane Bojović ozbiljnije da pripreti.

Crveno-bele je do pobede vodila Amerikanka Kim Rojster sa 23 poena i šest skokova, uz ukupan indeks korisnosti 32.

Dvocifrene su bile i Nevena Naumčev sa 13 poena, šest asistencija i dva skoka i Tina Selaković koja je ubacila 11 poena, uz sedam uhvaćenih lopti i tri proigravanja.