GORE NIJE MOGLO: Partizan i Zvezda LETE iz Evrolige?
Danilo Anđušić i Miloš Teodosić u duelu na jednom od večitih derbija, Foto: Starsport

loše

Situacija je baš čupava

Košarkaši Pariza savladali su Burg na svom terenu rezultatom 77:64 u okviru prvog meča finalne serije Evrokupa.

Domaći tim je zasluženo stigao do pobede.

Parižani su sve rešili u prvom poluvremenu koje su rešili u svoju korist rezultatom 54:31.

U nastavku je to bilo odrađivanje posla, a Burg je uspeo samo da ublaži poraz u četvrtoj četvrtini.

Najefikasniji u Parizu bio je Ti Džej Šorts sa 15 poena, Nadir Haifir je dodao 13, a Sebasijtan Erera 11.

Zakarija Rizađer i Džekuan Luis ubacili su po 11 poena za Burg.

Finalna serija se igra na dve pobede, a naredni meč u kom će Burg biti domaćin igra se za tri dana.

Ovo su svakako loše vesti za Partizan i Crvenu zvezdu, pošto će Pariz ukoliko osvoji Evrokup sigurno igrati u Evroligi, dok je sa Burgom situacija neizvesna.