BURA U MADRIDU: Real ELIMINISAO Partizan iz Evrolige?
Detalj sa meča između Partizan i Real Madrida u Beogradskoj areni, Foto: Starsport©

katastrofa

Košmarno veče za crno-bele

Objavljeno: 22:32h

Košarkaši Real Madrida poraženi su na svom terenu od Baskonije rezultatom 95:91 u okviru 33. kola Evrolige.

Ovim trijumfom Baskonija je pobegla Partizanu na nedostižnu prednost i crno-beli su sada ostali samo sa teoretskim šansama za plej-in. Izabranici Duška Ivanovića imaju skor od 17 pobeda i 16 poraza, dok su crno-beli na 15 trijumfa i 18 neuspeha.

Sada je Partizanu samo ostala nada da pobedi Valensiju i da se nada će Crvena zvezda u poslednjem kolu savladai Efes u Istanbulu.

Real Madrid bi tako po drugu sezonu u nizu mogao da bude taj zbog koga je Partizan eliminisan. Prošle sezone bilo je to zbog sramne tuče u trećem meču plej-ofa, a sada zbog poraza od Baskonije.

Šampion Evrope je dominirao u prvom poluvremenu, u jednom trenutku je imao i 15 poena prednosti. Ipak, gosti iz Vitorije uspeli su da do odlaska na odmor smanje prednost rival ana 48:42.

Igra Reala u drugom poluvremenu bila je daleko od nivoa koji se očekivao.

Baskonija je u trećem periodu stigla i do prednosti, a posle 30 minuta igre vodila je rezultatom 65:63.

Sjajno je Real otvorio poslednju deonicu i poveo 73:67 i činilo se slomio otpor rivala, Međutim, usledila je serija od 13:0 Baskonije za velikih 80:73 za izabranike Duška Ivanovića.

Dosta su se Madriđani mučili, a jedini su na nivou u tim trenucima bili Fakundo Kampaco i Mario Hezonja koji su držali Real u životu.

Ipak, sudijski kriterijum u ovim trenucima bio je sraman i arbitri su kao od šalje slali Markusa Hauarda na liniju penala, dva puta zbog navodnog faula Hezonje.

Baskonija je na kraju uspela da sačuva prednost i obezbedi mesto u plej-inu Evrolige.

Najefikasniji u Baskoniji bio je Markus Hauard sa 35 poena, Met Kostelo je dodao 19, a Čima Moneke 11.

Mario Hezonja meč je završio sa 18 poena, Džanan Musa ubacio je 16, Fabijan Kozer 13, a Fakundo Kampaco i Geršon Jabusele imali su po 12.