NIJE USPEO: Petar Božić neće podići VAŽAN trofej!
Petar Božić i Duško Vujošević, Foto: Saša Pavlić Koky

evrokup

Sve je završeno

Propustili su lepu šansu.

Košarkaši London Lajonsa završili su učešće u Evrokupu.

Engleski klub je na svom terenu poražen od Pariza rezultatom 93:85, pa je francuski klub stigao do druge pobede i plasmana u finale.

Izabranici Petra Božića igrali su izuzetno ove sezone u drugom po snazi evropskom takmičenju, ali od ovoga više nisu mogli.

London je na poluvremenu vodio rezultatom 45:39 i činilo se da će uspeti da izbori majstoricu.

Ipak, gosti iz prestonice Francuske su preokrenuli rezultat još pre kraja treće četvrtine i stečenu prednost nisu ispuštali do kraja utakmice.

Najefikasniji u Londonu bio je Met Morgan sa 25 poena, dok je dvocifren bio samo još i Džordan Tejlor sa 17 poena.

Ti Džej Šorts je bio najbolji u Parizu sa 21 poenom, Sebastijan Erera i Nadir Hifi dodali su po 13, Džastin Sajmon 11, a Kolin Malkolm deset koševa.

Francuski klub će u finalu igrati protiv pobednika majstorice između Burga i Bešiktaša.