BOGDANOVIĆ BOLJI OD MICIĆA I POKUŠEVSKOG! Šarlot na -41 u Atlanti (VIDEO/FOTO)
Bogdan Bogdanović (desno) na utakmici Atlante i Šarlota, Foto: Kevin C. Cox / Getty images / Profimedia

NBA LIGA

Bogdanović dvocifren, Aleksej za poen ispred Vasilija

Objavljeno: 09:52h
Veljko Petrović

Košarkaši Atlante Hoksa pobedili su Šarlot Hornetse 132:91 u NBA ligi, a na parketu smo videli tri srpska igrača.

U domaćem timu Bogdan Bogdanović je kao starter za 26 minuta dao 12 poena uz tri skoka i šest asistencija.

Kod gostiju Aleksej Pokuševski za 24 minuta devet poena, pet skokova i četiri asistencije.

Vasilije Micić proveo je na parketu kao starter 30 minuta uz osam poena, tri skoka i šest asistencija.

Vasilije Micić i Bogdan Bogdanović na utakmici Atlante i Šarlota
Vasilije Micić i Bogdan Bogdanović na utakmici Atlante i Šarlotafoto: Kevin C. Cox / Getty images / Profimedia

Samo prva četvrtina bila je neizvesna jer je završena 30:28 u korist tima Kvina Snajdera, dok je na poluvremenu već bilo 66:48.

Kod Atlante najefikasniji bio je Dežonte Marej sa 28 poena i 12 asistencija, dok je Bruno Fernando dodao 25, a Gerison Metjuz 20.

Reakcija Bruna Fernanda posle zakucavanja na utakmici Atlante i Šarlota
Reakcija Bruna Fernanda posle zakucavanja na utakmici Atlante i Šarlotafoto: Kevin C. Cox / Getty images / Profimedia

Zatim sledi Bogdanović sa pomenutih 12, a onda i Klint Kapela sa 12 i 10 skokova, dok je Diandre Hanter dodao 11.

Na drugoj strani Majls Bridžis 27 poena, Brendon Miler 13 i Nik Ričards 12 i 16 skokova.

Tristan Vukčević upisao je NBA debi u dresu Vašingtona pošto je odigrao tri minuta uz jedan skok u trijumfu nad Torontom Darka Rajakovića od 112:109.

Boban Marjanović igrao je tri minuta uz jedan sok u slavlju Hjuston Roketsa nad Jutom Džez od 147:119.