DENVER POBEDIO BEZ JOKIĆA I MAREJA! Zasijao bivši košarkaš Zvezde, ali nije srušio šampiona (VIDEO/FOTO)
Detalj sa utakmice Portlanda i Denvera, Foto: USA TODAY Sports / ddp USA / Profimedia

NBA liga

Gost je na poluvremenu vodio 57:47, ali je domaćin u trećoj četvrtini ubacio 36 poena i u trenutku imao prednst 91:89, a onda je usledila serija branioca trona

Objavljeno: 10:32h
Veljko Petrović

Denver Nagetsi pobedili su Portland Trejlblejzerse sa 114:111 na gostovanju bez lakše povređenih Nikole Jokića i Džamala Mareja.

Aktuelni šampion NBA lige je na poluvremenu vodio 57:47, ali je domaćin u trećoj četvrtini ubacio 36 poena i u trenutku imao prednst 91:89.

Ipak, Redži Džekson i Aron Gordon su bili raspoloženi i napravili seriju 18:4 za 107:95 na koju protivnik nije imao odgovor.

Kod gostiju pomenuti Džekson 23 poena, Gordon 22 i 12 skokova, Kristijan Braun 17, a Kaldvel-Poup 13, dok je Majkl Porter Džunior dodao 12.

Na 11 su stali Diandre Džordan i Kolin Gilespi, a jednocifreni su bili samo Pejton Votson sa tri i Džastin Holidej sa dva poena.

Na drugoj strani Duop Rit, nekadašnji košarkaš Crvene zvezde 24 poena, a Skut Henderson 22, dok je Tumani Kamara dodao 16.

Džabari Voker stao je na 15, Dalana Banton na 14, dok je tri poena manje imao Kris Marej.