NEMA KRAJA CRNOJ SERIJI ZVEZDE: Panatinaikos "izrešetao" crveno-bele, ne pomaže ni Teodosić
Zvezda - Panatinaikos, Foto: Tamara Trajković

30. kolo evrolige

Objavljeno: 22:58h
Završeno
22:03h

Košarkaši Crvene zvezde su upisali 6. uzastopan poraz u Evroligi, pošto su izgubili od Panatinaikosa u "Štark areni" rezultatom 76:89.

Grčki tim je ovaj meč dobio na individualni kvalitet, a izabranicima Janisa Sferopulosa se ništa ne može zameriti.

Potrajao je meč u Beogradu, a ono o čemu će se sigurno pričati je suđenje. Arbitri su imali jako sporan kriterijum, proveravali su pregršt situacija, a doneli su i nekoliko očigledno pogrešnih odluka.

Panatinaikos je kontrolisao čitavu utakmicu, kada god bi se košarkaši Zvezde približili, gosti bi šutom sa distance odbili nalet.

KK Crvena zvezda, KK Panatinaikos, Evroliga

Sjajno šutersko veče su imali izabranici Ergina Atamana, što je bila ključna prednost.

Panatinaikos je šutirao 21/12, dok je Zvezda imala znatno niži procenat 22/6.

Grigonis, Slukas i Grent su bili zaduženi za "rafalnu" paljbu, dok je Lesor polako gradio svoju poziciju pod košem i završio meč kao najefikasniji.

S druge strane su Delije dočekale da prorade Nedović i Davidovac, ali ipak je bila evidentna razlika u igračkom kadru.

Matijas Lesor je bio najefikasniji igrač meča sa 19 poena, 6 skokova, 4 asistencije i 3 ukradene lopte.

Kostas Slukas je postigao 17 poena i 10 asistencija, Dinos Mitoglu je takođe imao 17, Kendrik Nan15 i Džerijan Grent 12 poena.

U poraženom sastavu Dejan Davidovac je ubacio 19, kao i Nemanja Nedović uz 7 asistencija, dok je Džoel Bolomboj ubacio 11 uz 8 skokova.

U narednom kolu Evrolige Zvezda će u petak od 19.00 dočekati Virtus, a potom je u ABA ligi očekuje duel sa Megom na domaćem terenu.

22:03h

Kraj meča. Poraz Zvezde 76:89

21:59h

39. minut - Potpuno su razbile ritam sudije. Zvezda uspeva da veže poene. Greška Zvezde i brzi poeni Slukasa 76:86

21:52h

38. minut - Sudije nisu priznale koš Teodosića, a kristalno je jasno da je rampa Lesora kasnila. Potom je Lesoru dosuđen nesportski faul.

Novi sjajan potez Ilića 72:82

21:50h

37. minut - Sjajan potez Lesora. Bolomboj s druge strane precizan 70:80

21:49h

36. minut - Mitoglu beleži nove poene, uzvraća trojkom Nedović 68:78

21:44h

35. minut - Ponovo su sudije gledale snimak, lopta je za Crvenu zvezdu. Grent odbija nalet Crvene zvezde 65:76

21:43h

34. minut - Sjajno dodavanje Teodosića za Davidovca koji beleži nove poene. 65:73

21:37h

34. minut - Ide trojka Nemanje Nedovića. Sudije će gledati da li je Nan udario u lice Nedovića. Nema faula, a potom gledaju da li je lopta izašla od igrača Zvezde ili Panatinaikosa. Neverovatno koliko dugo traje ovo pregledavanje snimka 63:73

21:31h

33. minut - Slukas pogađa za 3 poena. Bolomboj je dobio udarac u lice, a sudije će razmatrati nesportsku.

Lesor će na liniju slobodnih bacanja, promašuje Francuz oba 60:73

21:30h

32. minut - Davidovac nastavlja sa sjajnom partijom 59:70

21:19h

30. minut - Grent pogađa neverovaran šut, s druge strane očajan potez Nedovića. Poeni Davidovca na isteku treće četvrtine 56:70

21:18h

29. minut - Matijas Lesor snažno zakucava, raste prednost gostiju 52:67

21:13h

27. minut - Sjajna asistencija Teodosića za Ilića i novo zakucavanje. 52:62

21:10h

26. minut - Prelepa asistencija Teodosića za Nedovića. Novi poeni Lesora 48:60