PANTER ZAMALO POKLONIO POBEDU BASKONIJI! Doužer rešio meč, Kaminski i Kaboklo nosili Partizan do pobede!

ludnica

Objavljeno: 22:36h
Završeno
22:33h

Košarkaši Partizana savladali su u 30. kolu regularnog dela Evrolige ekipu Baskonije u "Štark areni" sa 87:83!

Velika pobeda Partizana u borbi za TOP 10 Evrolige! Sve je išlo kao po loju, Kaboklo i Kaminski odigrali fantastično. Pratili su ih Ponitka i Panter, a onda je kapiten Partizana u poslednjem minutu izgubio dve lopte i crno-beli su uspeli nekako da prežive svog kapitena i na kraju dođu do velike pobede u grotlu Arene.

21:57h

Poslednji minut meča: Greška Pantera i Kaminskog, lopta za Baskoniju. Ponovo Hauard - 85:81. Ponovo crno-beli prave gluposti u finišu... Nova izgubljena lopta Partizana, Panter je "uvalio loptu" Kaminskog i svirane su osam sekundi. Poeni Haurda 85:83 za Partizan... Na svu sreću Doužer je pogodio i plus četiri za Partizan na 18 sekundi do kraja! Prethodno nestvarne greške Pantera koji se ponovo "gura" da igra pleja kada se lomi meč. Kraj pobeda Partizana!

9. minut: Poslednji minut, plus osam za Partizan - pobeda se nazire. Hauard pogađa ludi šut za dva - 85:79!

8. minut: Baskonija na minus pet - 80:75! Ipak, Ponitka je tu da pogodi kada treba - trojka za 83:75! Moneke sa penala smanjuje na 83:77, ali Panter vraća!

6. minut: Iskupio se Doužer odmah i odigrao pametno, pogodio za dva pored Kostela... Zatim je i napravio odličan faul nad Monekeu - 80:71!

Pi Džej Doužer, KK Partizan, Večiti derbi

5. minut: Očajni Doužer, ne zna gde se nalazi i promašuje ceo koš. Nije znao da napad ističe... Kostelo na drugoj strani pogađa za tri - 78:71.

4. minut: Nova promašena trojka Hauarda, Partizan i dalje na plus 12!

3. minut: Novi poeni Kostela, ali Moneke na drugoj strani pravi nesportsku! Panter pogađa sa penala za 75:66! A onda Panter i za tri - 78:66!

Bruno Kaboklo
Bruno Kaboklofoto: starsport

2. minut: Poeni Jaramaza sa jedne i Kostela sa druge strane - 71:64! Kaminski postiže 20 poen za 73:64!

1. minut: Druga promašena trojka jaramaza, ali na sreću po Partizan Mekintajer gubi loptu.

21:27h

Treća četvrtina:

Poslednji minut treće deonice: Nova trojka Hauarda - 67:60! Poenima Kaminskog Partizan ima plus devet - 69:60!

8. minut: Partizan je u dobrom momentumu, finiš treće deonice i plus 11 za crno-bele - 66:55.

7. minut: Razigrao se Kaminski i drži Partizan na odličnih plus devet - 62:53!

6. minut: Hauard trojkom vraća goste u život - 58:51!

5. minut: Nova trojka Kaminkskog - 58:48! Prethodno je Sedekerskis bio na iviici koraka i pogodio za dva.

Aleksa Avramović
Aleksa Avramovićfoto: Starsport

4. minut: Plus 10, trojka Ponitke! 54:44! Na drugoj strani tri penala za Haurda nakon faula Ponitke - 54:46 - promašuje jedno slobodno bacanje.

3. minut: Serija Partizana 5:0 - 51:44! Kaboklo zakucava! Dobra odbrana crno-belih, ali šta to vredi kada potpuno indisponirani Doužer promašuje polaganje.

2. minut: Trojka Pantera - 49:44!

1. minut: Gubi Baskonija loptu na startu drugog dela. Kaminski polaže loptu za 46:42. Marinković uzvraća istom merom!

20:49h

Druga četvrtina:

Poslednji minut u prvom delu meča: Marinković polovičan sa penala, Avramović promašuje ceo koš u šutu za tri. Sa druge strane trojka Hauarda i Baskonija sa minus dva ide na odmor - 44:42.

9. minut: Avramović pleše po terenu, novi prodor za 44:36! Mekintajer uzvraća sa penala, finiš prvog dela meča.

8. minut: Dve vezane izgubljene lopte za Partizan i serija Baskonije od 4:0 - 38:31.

Aleksa Avramović, Čima Moneke

7. minut: Sedma izgubljena lopta za goste. Plus 11 za crno-bele, 38:27.

6. minut: Pakuje trojku Avramovića i Partizan ide na plus osam - 35:27!

5. minut: Tri vezana skoka za Partizan u napadu i poeni Kabokla - 30:24! Novi, 15 poen za Bruna Kabokla na ovom meču, a tek je 15. minut utakmice.

4. minut: Uprkos čelendžu, Partizanu je svirana nesportska. Moneke smanjuje na 28:24.

Kevin Panter
Kevin Panterfoto: Starsport

4. minut: Serija Partizana 5:0! 28:20 vode crno-beli! Panter je upisao već pet asistencija. Hauard se uprkos povredi zgloba ipak vratio na parket.

2. minut: Naneli polovičan sa linije penala - 24:20! Partizan tri minuta bez koša iz igre.

1. minut: Prodor Tiodora i Baskonija dolazi na minus pet - 23:18! Pogađa i Moneke - 23:20!

20:27h

Prva četvrtina:

Poslednji minut: Poenima Kostela Baskonija smanjuje na 23:16, to je ujedno i konačan ishodn nakon prvih 10 minuta igre.

9. minut: Prvo je promašio zakucavanje, a onda u kontri nakon dodavanja Pantera - Kaboklo pogađa za dva - 21:14!

8. minut: Trojka i Kabokla, plus pet za Partizan - 19:14!

6. minut: Marinković sa 9 metara utišava Arenu, ali Panter vraća prodorom - 16:12.

5. minut: Nova trojka Kaminskog - 14:9!

Frenk Kaminski

4. minut: Baskonija živi od ofanzivnog skoka, ali na seću po Partizan ništa ne može da ubaci. To prekida Hauard - 9:7!

3. minut: Odličan je Partizan u napadu, Panter pogađa za 9:4! Nova izgubljena lopta Baskonije...

2. minut: Trojka Kaminskog i zatim nova dva poena, dok je na drugoj strani pogodio Kocar - 7:2!

1. minut: Ludnica u Areni! Kaboklo zakucavanjem otvara duel - 2:0 za Partizan!

20:03h

Trener Partizana Željko Obradović odlučio da večerašnji duel protiv Baskonije preskoči Džejlen Smit.

Džejlen Smit
Džejlen Smitfoto: Starsport©
20:01h

Za crno-bele na ovom meču neće nastupiti Zek Ledej, kome je minulog vikenda nažalost preminuo otac.

Zek Ledej
Zek Ledejfoto: Starsport©
20:01h

Trener Partizana Željko Obradović govorio je o Baskoniji dan pred okršaj u "Štark areni":

- Sada smo u situaciji da igramo u Areni, nema putovanja i to je dobra stvar. Znamo koliko su utakmice važne. Imamo šanse da budemo u Top 10. Probaćemo da se pripremimo. Znamo da je to tim koji šutira za tri poena. Svi šutiraju, a da ne pričam sada o Hauardu koji je sam šutnuo jednu utakmicu 22 puta. Ključ utakmice je da ne pogađaju u visokim procentima - istakao je Obradović.

Željko Obradović

Računica Partizana je jasna, pobedom nad Baskonijom uz dobar raspored do kraja koji ih očekuje, četa Želljka Obradovića bi napravila ogroman korak ka plasmanu u prvih 10 ekipa.