PORAZ KOJI BOLI! Zvezda ispustila +18 protiv Makabija, Jago dodatno ZABRINUO navijače
Zvezda - Makabi, Foto: Starsport©

29. kolo evrolige

Objavljeno: 21:44h
Završeno
21:13h

Košarkaši Crvene zvezde su doživeli dramatičan poraz od ekipe Makabija rezultatom 80:84, u okviru 29. kola Evrolige.

To je prva pobeda tima iz Tel Aviva u Beogradu još od 2013. godine, a moglo je biti potpuno drugačije, pošto je domaći tim imao čak 18 poena prednosti u prvom poluvremenu.

Ništa se ne može zameriti izabranicima Janisa Sferopulosa koji su se lavovski borili, a ono što brine više od ovog poraza je povreda Jaga Mateusa koji je napustio teren uz pomoć saigrača.

Bila je Zvezda bolja tokom tri četvrtine, ali svima je bilo jasno da Makabijevi individualci u nekom momentu moraju da prorade, kao i to da će skraćen roster domaćih doći na naplatu.

Crveno-beli su igrali sjajnu odbranu tokom prvih 20 minuta, što je nateralo košarkaše Makabija da "srljaju" u napadu.

KK Crvena zvezda, KK Makabi Tel Aviv, Evroliga

Jedino po čemu su parirali košarkašima Zvezde su bili ofanzivni skokovi, ali su u nastavku stigli do prepoznatljive agresivne igre i režirali preokret.

Smart i Jago su pokušali sve što su mogli, ali ruku na srce, potezi pojedinih igrača su im odmagali.

Vejd Boldvin je na kraju uspeo da razmrda tim, dok su Kolson i Nibo bili najzaslužniji za preokret u poslednjoj deonici.

Sferopulos je ove večeri računao na 11 igrača, pošto su poslednjem momentu otpali Lazić i Nedović čije odsustvo se itekako osetilo.

Crveno-beli se možda jesu oprostili od nastavka evroligaške sezone, ali im ovakve utakmice mogu dosta doprineti na samopouzdanju.

Jagova povreda može biti veliki hendikep, ali se svi nadaju da je u pitanju kratkotrajni problem.

U pobedničkom timu Kolson je zabeležio 22 poena, Nibo 18 uz 13 skokova. Na drugoj strani Jago 20, Hanga 13, Smart 12, a Bolomboj 11 poena uz osam skokova.

Crvenu zvezdu naredne nedelje čeka duplo kolo. Prvo će dočekati Panatinaikos, pa Virtus.

21:07h

40. minut - Veliki promašaj Hange! Dibartolomeo pogađa za tri poena, ali uzvraća Hanga. Kraj meča 80:84

21:02h

39. minut - Poeni za Brauna, a onda Hanga fauliran sa druge strane. Mađar pogađa samo jedno bacanje, a onda novi faul Gilespija koji donosi nova bacanja Makabiju.

Važni poeni Gedraitisa 77:80

20:57h

Ovo baš loše izgleda. Jago napustio teren uz pomoć saigrača. Kolson ga je prilikom pada udario laktom u glavu. Brazilac je jedva ustao i napustio teren.

Ovo bi morao da bude nesportski faul. Sudije će pogledati snimak.

Definitivno nesportski faul, Gedraitis je na liniji penala. Ipak je faul dosuđen i Jagu iako je nesportski faul Kolsona bio pre svega.

Adam Hanga se odvažio na šut i pogodio 74:76

20:54h

38. minut - Davidovac pogađa trojku iz kornera. Uzvraća Kolson. Jago je ostao da leži na terenu posle duela sa košarkašem Makabija 70:75

20:51h

37. minut - Važni poeni Adama Hange. Neverovatno, novi poeni Niba 67:72

Izmena: 20:54h
20:50h

36. minut - Nibo briljira u ovim momentina 63:70

20:44h

35. minut - Braun donosi izjednačenje Makabiju. Makabi vodi nakon što je Nibo pogodio uz faul 63:66

20:42h

34. minut - Sjajna akcija Smarta i Bolomboja, konačno pravi napad. Boldvin uspeva da poentira pored Bolomboja 63:61

20:41h

33. minut - Imali su sreće košarkaši Zvezde, ispromašivali su se rivali pod košem, a onda i faul na Bolombojem 61:59

20:40h

32. minut - Braun beleži važne poene za Makabi! Ništa od trojke Jaga, Zvezda nema rešenje u napadu u ključnim momentima 61:59

20:35h

31. minut - Počela je poslednja četvrtina. Braunu večeras ne ide mnogo toga od ruke. Velika šteta, promašuje i Smart za tri poena.

Kolson siguran sa linije penala, a potom beleži i nove poene nakon izgubljene lopte Jaga 61:57

20:31h

30. minut - Mitrović siguran sa linije penala. Rivero blokiran, dobra odbrana Zvezde na isteku treće četvrtine. 61:53

20:28h

29. minut - Nova greška Hange i poeni Klivlenda. Nastavlja Makabi sa agresivnom igrom, što mu se isplaćuje. 59:53

20:25h

28. minut - Klivlend siguran sa linije penala. Veliki promašaj Adama Hange 59:51