PARTIZAN PREŽIVEO DRAMU U ČAČKU: Crno-beli se mučili, a onda se ukazao Alen Smailagić!
Detalj sa meča Borac - Partizan, Foto: ABA liga/KK Borac/Duško Radišić

nimalo laka pobeda

Uzbudljiv meč u Čačku

Objavljeno: 21:09h

Košarkaši Partizana su savladali ekipu Borca u Čačku rezultatom 84:77, u okviru 22. kola ABA lige.

Domaći su pokazali karakter i propisno namučili aktuelnog šampiona regionalnog takmičenja.

Na nešto više od dva minuta do kraja meča su imali prednost, ali su Smailagić i Ledej trojkama otklonili opasnost i trasirali put ka novoj pobedi.

Izabranici Željka Obradovića su ušli jako u meč, ali motivisani košarkaši Borca uspevaju da izbore egal na kraju prve četvrtine, a onda i da preuzmu vođstvo u drugoj.

Ipak, crno-beli su zaigrali angažovanije u odbrani, da bi na poluvremenu imali plus 8.

U tim mometima su Anđušić, Avramović i Ledej bili najzapaženiji igrači na terenu, dok je Tasić sa druge strane briljirao.

Imao je Partizan vođstvo tokom čitave treće četvrtine, ali se Borac nije predavao.

Uroš Trifunović se istakao u drugom poluvremenu, ali nikako crno-beli nisu uspevali da prelome meč.

Polovinom poslednjeg perioda domaći stižu do potpunog rezultatskog egala 67:67.

Potom vezanim poenima sjajnog Čarapića stižu do preokreta 73:69. Međutim, crno-beli sa 11 vezanih poena i nekoliko dobrih odbrana uspevaju da spreče senzaciju u Čačku.

Pre svega zahvaljujući sjajnim potezima Alena Smailagića koji se razigrao i finišu i postigao dve važne trojke, a onda su se Ledej i Avramović nadovezali.

Avramović i Ledej su predvodili crno-bele sa 16 poena, Trufunović je dodao 14, Anđušić 12.

S druge strane je Tasić postigao 16, dok je Čarapić završio meč sa 13 poena.