PARTIZAN OD SJAJA, DO DRAME! Crno-beli obarali rekorde i umalo sve prosuli protiv Cedevite!

uzbudljivo

Zanimljiva utakmica u Štark areni

Objavljeno: 21:02h

Košarkaši Partizana savladali su u "Štark areni" ekipu Cedevita Olimpije sa 110:102 u 21. kolu regularnog dela ABA lige.

Utakmici su prisustvovali trener fudbalera Partizana Igor Duljaj i napadač crno-belih Mateus Saldanja - u društvu prelepe "crnke".

Mateus Saldanja

Crno-beli su uspeli da obore i sopstveni rekord po borju postignutih poena za poluvreme, koji je iznosio 69 poena, a ovog puta su ubacili jedan više, odnosno 70.

Pre toga su ubacili čak 42 poena za prvih deset minuta čime su oborili rekord ove sezone u ABA ligi.

Aleksa Avramović

Igrao je Partizan kao u transu u prvih 15 minuta i imao plus 20, ali su onda kao "komandi" stali i gosti su se polako vratili u meč.

Uspeli su da u poslednju deonicu uđu sa pristojnih minus 10, da bi nakon toga došli na svega četiri poena zaostatka.

Kevin Panter

Tada se na teren vraća Kevin Panter koji uspeva da odbije nalet gostiju i sa nekoliko vezanih poena, a pridruđžio mu se i odlični Kaboklo koji je prelomio finiš meča u korist Partizana.

Danilo Anđušić bio je najefikasniji sa 23 poena, Aleksa Avramović postigao je 17, Bruno Kaboklo 15, a Kevin Panter 13, dok su se u gostujućoj ekipi istakli Zoran Dragić ubacio sa 22 koša i Dvejn Stjuart 18 poena.

Tim Željka Obradovića posle ovog duela ima skor 15-6, dok tim iz Ljubljane na 14 pobeda i sedam poraza.