ZVEZDA DIGLA RUKE OD EVROLIGE: Kolaps crveno-belih bez Teodosića, Bajern slavio na individualni kvalitet
Detalj sa meča Bajern - Crvena zvezda, Foto: Mladen Lackovic / imago sportfotodienst / Profimedia

27. kolo evrolige

Objavljeno: 22:55h
Završeno
22:17h

Košarkaši Crvene zvezde su poraženi od Bajerna u Minhenu sa 74:66, u okviru 27. kola Evrolige.

Tako je plej-in za izabranike Janisa Sferopulosa postao nemoguća misija.

Po ko zna koji put ove sezone su crveno-beli bili nadomak preokreta, a onda su ostajali bez kreativnosti u napadu i posustajali pred rivalom.

Naravno, to bi bilo mnogo drugačije da su imali pomoć Miloša Teodosića koji je meč propustio zbog povrede.

Večeras je odgovornost trebalo da preuzme Jago Dos Santos, međutim, Brazilac je odigrao jedan od lošijih mečeva ove sezone.

Košarkaši Bajerna nisu briljirali, ali su iskoristili individualni kvalitet i pogodili ključne šuteve kada god bi crveno-beli pripretili.

Uspeli su gosti da smanje na -2 nakon što su bili u dvocifrenom zaostatku, ali nisu imali lidera na terenu koji bi ih poveo do preokreta.

Ono što treba da brine Sferopulosa u nastavku sezone je bezidejnost tima u napadu i loša forma igrača koji su dovedeni kao igrači koji bi trebalo da naprave razliku.

Jedino dobro od meča beogradskog tima je bilo nekih sedam minuta igre na startu, ali su potom isplivale stare boljke.

Dovoljno je reći da su na čitavom meču imali osam asistencija uz očajan procenat šuta, a najefikasniji igrač tima je imao 13 poena, to je bio Džavonte Smart.

Pratio ga je Bolomboj sa 11 poena i Nedović sa 10.

Kod Bajerna je briljirao Devin Buker sa 22 poena i šest skokova, dok je Serž Ibaka imao 12 poena i sedam skokova.

Bajern je ovom pobedom ostao u trci za plej-in i nalazi se poziciju ispod Partizana, dok je Zvezda zadržala 16. mesto.

Izmena: 22:55h
22:16h

40. minut - Kraj meča! 74:66

22:12h

39. minut - Lep prodor Jaga! 68:61

22:11h

38. minut - Dvocifrena prednost Bajerna posle poena Bukera! 68:57

22:04h

37. minut - Novi loš napad Zvezde, Hanga nije mogao protiv Bukera, kažnjava Ibaka! 66:57

22:02h

36. minut - Važni poeni za Vajlera-Beba. Povreda Bonge koji neće moći da nastavi meč 64:57

22:00h

35. minut - Ponovo je Bonga ostao sam i pogodio. Uzvraća ekspresno Davidovac! 62:57

21:57h

34. minut - Bonga ostaje sam u korneru i pogađa za 3 poena. Jako lep prodor Džavontea Smarta 59:54

21:55h

33. minut - Promašuje Hanga, ali hvata Davidovac, obezbeđuje novi napad u kome Mađar iznuđuje slobodna bacanja.

Po jedna promašena trojka sa obe strane 56:52

KK Crvena zvezda, KK Bajern Minhen, Evroliga
21:54h

32. minut - Sjajan potez Nemanje Nedovića. Važna trojka za Bajern koju pogađa Bolmaro 56:51

21:52h

31. minut - Ide sada i trojka Tobija! 53:49

21:49h

30. minut - Buker ponovo siguran sa linije slobodnih bacanja. Neverovatna trojka Hange iz kornera. Može li ovo da probudi crveno-bele? 53:46

21:46h

29. minut - Važni poeni Bolomboja, ali sudije će gledati snimak pošto je prethodno odgurnuo Obsta.

Strpljiva igra Bajerna, novo zakucavanje Bukera 50:43

21:43h

28. minut - Buker siguran sa linije penala. Nedović uzvraća. Buker snažno zakucava nakon sjajne akcije košarkaša Bajerna 50:41

21:38h

27. minut - Buker siguran sa linije penala. Mitrović poentira posle ofanzivnog skoka 46:39