GROBARI I DELIJE U NOKDAUNU: Partizan i Zvezda u VELIKOM problemu!
Kevin Panter i Adam Hanga u duelu na prethodnom večitom derbiju, Foto: Starsport

Ovome se nismo nadali

U Berlinu je odigran meč u okviru 25. kola Evrolige.

Alba je na svom terenu izgubila od Valensije rezultatom 81:66.

Ovakav ishod meča u prestonici Nemačke nikako ne ide na ruku Partizanu i Crvenoj zvezdi.

Valensija sada ima skor od 13 pobeda i 12 poraza, dok je Alba ostala na svega pet trijumfa.

Gosti iz Španije su bili u prednosti od početka, pa do kraja utakmice. Sjajno su otvorili meč i poveli rezultatom 14:3.

Alba je do kraja poluvremena u nekoliko navrata smanjila na minus tri, ali je Valensija ponovo podigla nivo igre i posle 20 minuta vodila rezultatom 42:30.

U drugom poluvremenu prednost španskog kluba rasla je, a u jednom trenutku bilo je i 26 poena razlike.

Alba jeste uspela da ublaži poraz, ali joj je to izuzetno slaba uteha.

Najefikasniji u pobedničkom taboru bio je Semi Odželej sa 18 poena, Kris Džons dodao je 14, a dvocifren je bio i Ksabijer Lopez-Arestegi. Srpski košarkaš Stefan Jović meč je završio bez poena i sa četiri asistencije, a na terenu je proveo nepunih 14 minuta.

Met Tomas je predvodio Albu sa 15 poena, Krist Kumađe dodao je 13, a deset je imao Mateo Spanjolo.

U narednom kolu Valensija dočekuje Olimpijakos, a Alba gostuje Barseloni.