TEŽAK PORAZ ZVEZDE U "ZAČARANOM" BERLINU: Alba produbila AGONIJU crveno-belih, ne ide bez Teodosića
Alba - Crvena zvezda, Foto: nordphoto GmbH / Engler / imago sportfotodienst / Profimedia

23. kolo evrolige

Objavljeno: 23:55h
Završeno
22:01h

Košarkaši Crvene zvezde su doživeli bolan poraz na gostovanju Albi u Berlinu sa 89:80, u okviru 23. kola Evrolige.

Bila je ovo dobra prilika za izabranike Janisa Sferopulosa da upišu pobedu protiv poslednjeg tima na tabeli i umešaju se u borbu za plej-in, ali je presudilo jako loše prvo poluvreme, a potom i neke loše odluke u finišu meča.

Crveno-beli su izgledali bezidejno u napadu, a ništa bolje nije bilo ni u odbrani, čemu u prilog govori činjenica da su primili 51 poen za 20 minuta košarke.

Uspeli su košarkaši Zvezde da stignu na -5 na tri minuta do kraja nakon što je Alba imala +22 u trećoj četvrtini, ali nisu imali snage da "ukradu" pobedu u "začaranom" Berlinu.

Vratio se Nemanja Nedović u ovom meču, imao nekoliko dobrih poteza, ali evidentno je da timu fali Miloš Teodosić.

Jago je ove večeri zabeležio dobru poentersku partiju, ali su neke njegove loše odluke u ključnim momentima skupo koštale Zvezdu.

KK Alba Berlin, KK Crvena zvezda, Evroliga

Takođe, Džavonte Smart podiže formu, pored Hange je bio najzaslužniji za veliki povratak u poslednjoj deonici, međutim, imao je i on nekoliko jefitnih grešaka koje ne smeju da se dešavaju na ovom nivou takmičenja.

Pamtiće se njegov promašaj za tri poena na 30 sekundi do kraja duela koji bi gostima doneo samo posed zaostatka.

Domaći tim je bio izuzetno raspoložen u prvom poluvremenu, tokom kog su odigrali verovatno jednu od najboljih i ofanzivnih i defanzivnih partija ove sezone.

U trećoj deonici su odbili nalet Zvezde i dostigli najveću prednost na meču od 22 poena.

Ipak, crveno-beli su konačno zaigrali strpljivu i pametnu košarku, uspeli da nadoknade ogroman zaostatak i stignu na -5, ali nije bilo dovoljno vremena za povratak.

KK Crvena zvezda, KK Alba Berlin, Evroliga

Najefikasniji na meču je bio Jago dos Santos sa 20 poena, Rokas Gedraitis je dodao 15, uz šest skokova, Džavonte Smart je postigao 13, a Adam Hanga 10 poena.

Na drugoj strani, Met Tomas je ubacip 19, uz pet skokova, Gabrijele Proćida je upisao 17, Sterling Braun 12, a Janik Vecel 11 poena, uz devet skokova.

Zvezda je sada na skoru 9-14, dok je Alba pobegla sa dna i ima učinak 4-19 u elitnom takmičenju.

Izmena: 23:55h
21:57h

40. minut - Promašuje Smart šut za tri poena, a potom slobodna bacanja za Bauna! Kraj meča 87:80

21:51h

39. minut - Neiskusan potez Smarta, Hermanson siguran sa penala! Dobar potez Jaga koji iznuđuje faul 85:80

21:48h

38. minut - Pogađa Jago uz prekršaj! Braun greši u napadu i daje Zvezdi šansu da smanji zaostatak. Ide i trojka Jaga Mateusa! 83:78

21:44h

37. minut - Strpljiv napad Zvezde, Bolomboj pogađa uz faul. Tomas promašuje za 3, ali očajna odluka Smarta posle kontre. Bin kažnjava sa druge strane 83:72

21:40h

36. minut - Novi faul u napadu za Zvezdu, sada Bolomboj greši 81:69

21:39h

35. minut - Neverovatno, Tomas pogađa za 3 poena nakon što su se isprovašivali košarkaši Albe, a lopta nije htela u ruke igrača Zvezde. Potom poeni Smarta 81:69

21:36h

34. minut - Lep potez Smarta, ali laki poeni za Albu sa druge strane! Smart siguran sa linije penala. Neiskorišćen napad Albe, a potom je Jago iznudio faul 78:67

21:35h

33. minut - Adam Hanga preuzima ulogu lidera i pogađa uz faul! Proćida nastavlja sa sjajnom partijom. 76:61

21:31h

32. minut - Novi poeni za Hangu koji potom izbija loptu Spanjolu. Još jedan faul u napadu Mitrovića koji ide van terena 74:58

21:28h

31. minut - Počela je poslednja deonica. Poeni Hange na startu koji je jedini motivisan u redovima Zvezde. Duel Lazića i Proćide, ali ubrzo se sve smirilo. Faul u napadu Luke Mitrovića 72:56

21:24h

30. minut - Uspeva Mitrović da iznudi faul Kumađija. Oba slobodna bacanja promašuje Luka. Novi poeni Proćide. Sjajan prodor Smatra na isteku treće četvrtine 72:54

KK Crvena zvezda, KK Alba, Evroliga
21:21h

29. minut - S druge strane Albi sve polazi ra rukom, Proćida za 3! Gedraitis pogađa uz prekršaj! Borbeni Hanga iznuđuje faul, ali pogađa samo jedno slobodno bacanje 70:52

21:19h

28. minut - Lep prodor i poeni Gedraitisa! Laki poeni za Albu pod košem. Neće po neće, nižu se promašaji Zvezde 67:48

21:19h

27. minut - Atraktivno zakucavanje Hange! 65:46