DOGODILO SE SVETSKO ČUDO: Cedevita Olimpija pobedila u Evrokupu!
Košarkaši Cedevita Olimpije, Foto: FOTO: Cedevita Olimpija/Tine Ružić

Ljubljančani prekinuli neverovatan niz poraza

Objavljeno: 21:28h

I to je jednom moralo da se desi.

Košarkaši Cedevita Olimpije stigli su do tek prve pobede u Evrokupu ove sezone i to u okviru 16. kola.

Ljubljančani su deklasirali Hamburg u Nemačkoj rezultatom 114:83 i sada imaju skor od jednog trijumfa i 15 poraza. Što se tiče Nemaca, oni su na dva trijumfa i 14 neuspeha.

Cedevita Olimpija je odavno, poput Hamburga, ostala bez ikakvih šansi za plasman u nok-aut fazu takmičenja, ali je ovom pobedom uspela da izbegne nezapamćenu bruku, da sezonu u Evrokupu završi bez ijedne pobede.

Slovenci su odigrali fantastičnu utakmicu, pobedili su u svakoj četvrtini i zasluženo su stigli do pobede.

Cedevita je posebno ubedljiva bila u drugom poluvremenu, koje je rešila u svoju korist rezultatom 62:38.

Najbolji u pobedničkom taboru bio je bivši košarkaš Crvene zvezde Jaka Blažič sa 24 poena, pratili su ga Džastin Kobs sa 16 i Di Džej Stjuart sa 15 koševa, dok su dvocifreni bili još i Zoran Dragić i Karlo Matković sa po 12 poena.

U Hamburgu najefikasniji je bio Poljak Aleksander Dživa sa 21 poenom, Vinsent Erl King dodao 19, a dvocifren je bio i Wilijam Krismas sa 15 koševa.

Cedevita Olimpija u poslednjem kolu dočekuje London Lajonse, dok će Hamburg na gostovanje Vulvsima u Litvaniju.