PARTIZAN NIJE IZDRŽAO U PAKLU OAKA ARENE! Panatinaikos presudio u poslednjoj deonici (VIDEO/FOTO)
Detalj sa utakmice Panatinaikosa i Partizana u Atini, Foto: Starsport©

EVROLIGA, 22. KOLO

Objavljeno: 22:45h
Završeno
22:18h

Košarkaši Panatinaikosa pobedili su Partizan 84:71 u 22. kolu Evrolige u paklenoj atmosferi OAKA arene.

U prvoj četvrtini bilo je nerešeno (19:19), dok je prvo poluvreme završeno prednošću domaćina od 42:40.

"Zeleni" su u drugoj deonici imali seriju od 6:0 i stigli su do +9, odnosno 40:31. Ledej je potom iskoristio oba bacanja, a onda je Mitoglu pogodio dvojku.

1 / 6 Foto: Starsport©

Usledio je odgovor Beograđana i niz od 7:0 za pomenutih 42:40.

Jedan od trenutaka koji je možda i "slomio" goste bilo je zakucavanje Matijasa Lesora u poslednjim sekundama u trećoj četvrtini za 58:58.

Ono što je presudilo izabranicima Željka Obradovića protiv Atinjana bilo je očajno otvaranje poslednje deonice.

U tim trenucima se dogodila serija 8:0 momaka Ergina Atamana i rezultat 64:58. Imao je "parni valjak" svoje šanse, ali ih nije iskoristio.

Detalj sa utakmice Panatinaikosa i Partizana u Atini
Detalj sa utakmice Panatinaikosa i Partizana u Atinifoto: Starsport©

Na kraju, trijumf Panatinaikosa od +13, a najefikasniji bio je Kendrik Nan sa 21 poenom, Mitoglu je dodao 16, Lesor 14, a 10 su imali Slukas i Grigonis.

Na drugoj strani Pi-Džej Doužer 13 poena, a dva manje jedini još dvocifreni Alen Smailagić.

01:00

Partizan, grobari, arena, Evroliga

Izmena: 22:45h
22:10h

40. minut - Kaboklo 2/2. Uspeo je čelendž Željka Obradovića. Promašio je trojku Naneli. Mitoglu 2/2. Naneli 1/2. Grent 2+1. Tajm-aut Obradović - 82:71.

Trifunović maši dvojku. Lesor dvojka. Maši Doužer dvojku - 84:71.

22:02h

38. minut - Gazio je liniju Kaboklo. Izgubio je loptu domaćin, Naneli dvojka. Trojka Mitoglu! Doužer dvojka. Lesor dvojka. Koraci Kaboklo.

Ukrao je loptu Doužer Grentu, šutnuo trojku, ali i promašio. Maši trojku Mitoglu. Tajm-aut Željko Obradović - 77:68.

21:57h

36. minut - Promašio je Nan. Isteklo je vreme crno-belima. Maši trojku Slukas. Koraci Kabokloa. Mitoglu 2/2 - 73:64.

Konstantinos Mitoglu na utakmici Panatinaikosa i Partizana
Konstantinos Mitoglu na utakmici Panatinaikosa i Partizanafoto: Starsport©
21:52h

34. minut - Nema trojke Nana. Dvojka Nanelija. Dvojka Lesora. Lesor faul, tehnička Nan. Pogodio je Naneli, a onda Smailagić 1/2 - 66:62.

Trojka Slukas. Defanzivni skok Lesora. Nan 2/2. Zakucavanje Smailagića - 71:64.

21:45h

32. minut - Slukas 2/2. Dobra odbrana Grenta. Nan 2/2. Promašio je Doužer. Zakucava Lesor, serija Panatinaikosa 8:0. Tajm-aut Obradović - 64:58.

Željko Obradović na utakmici Panatinaikosa i Partizana
Željko Obradović na utakmici Panatinaikosa i Partizanafoto: Starsport©

Isteklo je vreme Ledeju - 64:58.

21:37h

30. minut - Anđušić maši trojku. Nagazio je liniju Slukas. Anđušić 2/2, kao i Lesor. Ponitka ne pogađa ispod obruča. Koraci Nana. Smit 2/2.

Lesor je zakucao u poslednjoj sekundi za 58:58.

Matijas Lesor između Uroša Trifunovića i Balše Koprivice
Matijas Lesor između Uroša Trifunovića i Balše Koprivicefoto: Starsport©
21:33h

28. minut - Nanova rampa za Anđušića. Doužer je promašio za dva poena. Lesor faul u napadu. Promašio je zakucavanje Smailagić. Dvojka Nan.

Doužer trojka! Grent 1/2 - 54:54.

21:27h

26. minut - Slukas dva poena, uzvraća Koprivica. Izgubljena lopta gostiju. Adetokumbo dvojka. Slukas 1/2. Smailagić dvojka - 51:51.

21:21h

24. minut - Promašio je trojku Trifunović, faul Nanelija. Nema poena Lesora. Četvrti faul Nanelija. Dvojka Nan. Zakucavanje Koprivice - 46:47.

21:17h

22. minut - Naneli za 42:42! Mitoglu dvojka. Trojka Naneli! Maši trojku Grigonis - 44:45.

20:58h

20. minut - Mitoglu dvojka. Trifunović dvojka. Neiskorišćeni napad domaćina. Doužer 1/2 i skok Ledeja i dvojka. Naneli dvojka i tajm-aut Atamana - 42:40.

Nan maši dvojku, a Naneli trojku - 42:40.

20:52h

18. minut - Dvojka Doužer.Grigonis 2/2. Nema poena za Partizan. Nan 2/2. Nova izgubljena lopta crno-belih. Grigonis dvojka. Ledej 2/2 - 40:33

20:49h

16. minut -  Dvojka Anđušića. Nema trojke Slukasa. Dobra odbrana Grenta i trojka Grigonisa. Greši Anšušić, Grigonis 2+1 - 34:29.

20:43h

14. minut - Koprivica dvojka, uzvraća Nan. Anđušić 2+1 - 26:27. Mitoglu 2/2 - 28:27.