TEODOSIĆ UČIO "MANEKENE" KOŠARCI! Zvezdina rapsodija za muk u Milanu (VIDEO/FOTO)
Detalj sa utakmice Olimpije Milano i Crvene zvezde, Foto: Simone Lucarelli/IPA Sport / ipa / PA Images / Profimedia

evroliga, 21. kolo

Objavljeno: 23:09h
Veljko Petrović
Završeno
22:39h

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Olimpiju Milano sa 76:62 na gostovanju u 21. kolu Evrolige.

Crveno-beli su se tako na najbolji način iskupili navijačima za poraz od Asvela i samim tim se osvetili "manekenima" koji su slavili u Beogradu.

Izabranici Janisa Sferopulosa imali su savršen kraj prve četvrtine pošto su od 15:14 za domaćina došli do preokreta i prednosti 15:12.

Tada je trojku prvo upisao Adam Hanga, a onda je Rokas Gedraitis pogodio dve trojke zaredom!

Adam Hanga na utakmici Olimpije Milano i Crvene zvezde
Adam Hanga na utakmici Olimpije Milano i Crvene zvezdefoto: Savino Paolella/IPA Sport / ipa- / PA Images / Profimedia

Zaplesala je Crvena zvezda i početkom druge četvrtine i imala seriju 9:0 za 32:17, a pamtiće se Teodosićeva majstorska asistencija za Davidovca.

Potom je Gedraitis vezao pet poena za 37:19 i crveno-beli su na poluvreme otišli sa prednošću od 47:31.

Olimpija je treću deonicu otvorila serijom 9:0, ali je odličan trenutak usledio kada je Jago dao trojku za +15 na dva i po minuta do kraja.

Domaćin se skroz vratio u susret polaganjem Nejpira na osam minuta do kraja meča kada je smanjio na 59:54.

Šabaz Nejpir pogađa preko Džoela Bolomboja
Šabaz Nejpir pogađa preko Džoela Bolombojafoto: Savino Paolella/IPA Sport/ipa-ag / Shutterstock Editorial / Profimedia

Ali, tada je ponovo na scenu stupio Miloš Teodosić, usledili su promašaji tima iz grada mode kao i odlične reakcije u odbrani Hange i Bolomboja.

Tačku na slavlje Beograđana stavio je Miloš Teodosić trojkom za 74:62 na 42 sekunde do isteka duela.

Miloš Teodosić na utakmici Olimpije Milano i Crvene zvezde
Miloš Teodosić na utakmici Olimpije Milano i Crvene zvezdefoto: Simone Lucarelli/IPA Sport / ipa / PA Images / Profimedia

Rokas Gedraitis u ekipi grčkog stručnjaka bio je najefikasniji sa 22 poena, dok je Džoel Bolomboj dodao 14. Teodosić devet poena i pet asistencija.

Na drugoj strani Đordano Bortolani 14 poena, a dva manje Aleks Pojtres.

Standings provided by Sofascore

00:15

Delije napravile fantastičnu koreografiju

(Espreso/Veljko Petrović)

22:34h

40. minut - Isteklo je vreme za napad, Hol dvojka. Teodosić pas, Gedraitis 2+1! Nema dvojke hola, Teodosić trojka!

Zakucavanje Bolomboja! Pobeda Crvene zvezde od 76:62!

22:24h

38. minut - Živu loptu je ukrao Gedraitis. Ponovo ukradena živa lopta Hange koji je pritom pogodio dvojku za tajm-aut Etorea Mesine - 58:68.

Rokas Gedraitis na utakmici Olimpije Milano i Crvene zvezde
Rokas Gedraitis na utakmici Olimpije Milano i Crvene zvezdefoto: Savino Paolella/IPA Sport / ipa- / IPA / Profimedia

Lazić je završio utakmicu. Bortolani 2/2 - 60:68.

22:21h

36. minut - Flakadori trojka, uzvraća Teodosić! Nema pogotka Nejpira.

Nije pogodio trojku Hanga. Zakucavanje Melija u kontri - 58:66.

22:14h

34. minut - Dvojka Nejpir. Gubi loptu Zvezda. Tonut maši trojku. Obostrana tehnička za Nejpira i Hangu. Dvojka Hanga. Hajns maši.

Šabaz Nejpir i Adam Hanga na utakmici Olimpije Milano i Crvene zvezde
Šabaz Nejpir i Adam Hanga na utakmici Olimpije Milano i Crvene zvezdefoto: Simone Lucarelli/IPA Sport / ipa / PA Images / Profimedia

Gedraitis dvojka posle novog neverovatnog pasa Teodosića i tajm-aut Etorea Mesina za 54:63.

22:11h

32. minut - Gedraitis dvojka. Bortolani trojka. Jago zaustavljen u prodoru. Pojtres dvojka i tajm-aut Janisa Sferopulosa - 52:59.

Janis Sferopulos na utakmici Olimpije Milano i Crvene zvezde
Janis Sferopulos na utakmici Olimpije Milano i Crvene zvezdefoto: Savino Paolella/IPA Sport/ipa-ag / Shutterstock Editorial / Profimedia
22:05h

30. minut - Nije pogodio Jago, trojka Bortolani. Neiskorišćeni napad crveno-belih. Fojtman 2/2. Nema trojke Gedraitisa - 47:57.

21:57h

28. minut - Ne koristi napad domaćin, Mitrović dvojka. Nema trojke Nejpira, ali i Teodosića. Pojtres dvojka. Neiskorišćeni napadi na obe strane. Bolomboj 2/2.

Promašaj Bortolanija. Trojka Jago - 42:57.

Jago Mateus na uakmici Olimpije Milano i Crvene zvezde
Jago Mateus na uakmici Olimpije Milano i Crvene zvezdefoto: Savino Paolella/IPA Sport / ipa- / PA Images / Profimedia
21:54h

26. minut - Izgubio je loptu Lazić. Flakadori je promašio trojku. Teodosić 1/2. Faul u napadu Pojtresa. Bolomboj dvojka - 40:50.

Džoel Bolomboj na utakmici Olimpije Milano i Crvene zvezde
Džoel Bolomboj na utakmici Olimpije Milano i Crvene zvezdefoto: Simone Lucarelli/IPA Sport / ipa / IPA / Profimedia
21:52h

24. minut - Maši trojku Teodosić. Meli za dva i tajm-aut Janisa Sferopulosa - 40:47.

Janis Sferopulos na utakmici Olimpije Milano i Crvene zvezdefoto: Savino Paolella/IPA Sport / ipa- / PA Images / Profimedia
21:49h

22. minut - Trojka Meli. Nema dvojke Bolomboja. Pojtres dvojka. Nema trojke Teodosića. Pojtres dva poena - 38:47.

Nikolo Meli na utakmici Olimpije Milano i Crvene zvezde
Nikolo Meli na utakmici Olimpije Milano i Crvene zvezdefoto: Simone Lucarelli/IPA Sport / ipa / imago sportfotodienst / Profimedia
21:24h

20. minut - Gedraitis 2/2. Vratio se Nedović, ali ponovo je kleknuo, ne može da se vrati i opet je otišao na klupu. Bortolani 1/2.

Mitrović je pogodio dvojku, ali ne i dodatno bacanje. Tonut dvojka. Bolomboj dvojka. Hajns 2/2. Tajm-aut Janis Sferopulos. Zakucavanje Bolomboj - 31:47.

21:19h

18. minut - Promašaj Teodosića. Hol 2/2. Gedraitis 2+1, potom blokada u odbrani i nova dva poena. Trojka Bortolani. Faul u napadu gostiju - 22:37.

Rokas Gedraitis na utakmici Olimpije Milano i Crvene zvezdefoto: Savino Paolella/IPA Sport / ipa- / PA Images / Profimedia

Nema poena domaćina. Mitrović 2/2. Tonut trojka - 25:39.

21:12h

16. minut - Neiskorišćeni napadi na obe strane. Maši trojku Nejpir. Nova magija Teodosića i zakucavanje Gilespija! Blokira Gilespi Flakadorija - 17:32.

21:05h

14. minut - Magičan pas Teodosića i trojka Davidovca za 17:28. Izgubljena lopta domaćin i tajm-aut Etoera Mesine. Gedraitis 2/2. Krade loptu Hanga.

Ipak lopta za "manekene", nije pogodio Meli, ali ni Gedraitis. Ne pogađa trojku Nejpir - 17:30.