SKUP PORAZ ZVEZDE: Crveno-beli primili stotku od drugog najgoreg tima Evrolige
Asvel - Crvena zvezda, Foto: Frédéric Chambert / Panoramic / Profimedia

20. kolo evrolige

Objavljeno: 22:46h
Završeno
22:27h

Košarkaši Crvene zvezde su poraženi na gostovanju Asvelu sa 100:91, u okviru 20. kola Evrolige.

Ovo je definitivno poraz koji boli i koji nisu očekivali navijači beogradskih crveno-belih nakon dva sjajna izdanja protiv Fenerbahčea i Partizana.

Izabranici Janisa Sferopulosa jesu bolje ušli u meč, bili su razigraniji u prvom poluvremenu, ali u drugom se odmer snaga potpuno promenio.

Jago dos Santos i Nedović su pravili razliku koja je najviše iznosila +9 za crveno-bele.

Međutim, košarkaši Zvezde su ove večeri "zakazali" u odbrani, kao i u ofanzivnim skokovima u čemu su bili najbolji u ligi.

Lovernj na meču protiv Zvezde
Lovernj na meču protiv Zvezdefoto: Frédéric Chambert / Panoramic / Profimedia

Asvel se sa poluvremena vratio sa mnogo boljom energijom, a prednjačili su Žofri Lovernj i Paris Li za koje gosti nisu imali rešenje.

Upravo se Li raspucao u poslednjem kvartalu i srušio sve nade o povratku crveno-belih.

Dovoljno govori činjenica da je srpski tim primio 100 poena od druge najgore ekipe Evrolige i ukoliko žele da ostanu u igri za plej-of, definitivno će morati nešto da menjaju.

Biće posle ovog meča govora i o sudijskim odlukama, ali to ne menja loš utisak koju je ostavila ekipa Zvezde.

Najefikasniji u ekipi Crvene zvezde bio je Nemanja Nedović sa 26 poena, dok je Jago dos Santos postigao 16, a Džoel Bolomboj ubacio je devet.

Asvel je do pobede predvodio Paris Li sa 23 poena, dok je Žofri Lovernj postigao 17.

22:26h

40. minut - Crvena zvezda poražena u Lionu! 100:91

22:25h

39.minut - Paris Li pogađa novu trojku, odgovara Gedraitis! 98:86

22:22h

38. minut - Lovernj pogađa uz faul! Ispomašivao se Nedović za sve pare 95:83

22:20h

37. minut - Uzvraća trojku Nemanja Neodvić! Novi poeni za Lija, a onda ponovo sjajni Nedović fauliran posle prodora!

Džekson je lako prošao Gedraitisa 92:83

22:18h

36. minut - Faul u napadu za Gilespija! Nedović pogađa uz faul! Nova trojka za Asvel, nova trojka Lija! 88:77

22:14h

35. minut - Novi poeni Lija, serija Asvela! Sjajan prodor Nedovića, ima ovde još da se igra! Šok s druge strane, Kaudi pogađa za 3! 83:74

22:08h

34. minut - Hanga poentira posle prodora. Li iznuđuje faul na isteku napada, a onda tehnička klupi Crvene zvezde, što će biti tri slobodna bacanja za Asvel 78:72

22:07h

33. minut - Uspešan čelendž Sferopulosa, ali ipak Endiaje zakucava i donosi plus 5 Asvelu 75:70

22:03h

32. minut - Ispromašivala se Zvezda u ovom napadu, a potom Kaudi pogađa uz faul 73:70

22:01h

31. minut - Strpljiva igra Zvezde i trojka Adama Hange! 70:70

21:58h

30. minut - Lovernj jači od Tobija ispod koša! Teodosić promašuje za 3 poena u ranoj fazi napada. Zvezda se odbranila u poslednjem napadu. 70:67

21:55h

29. minut - Ponovo sjajna odbrana Gedraitisa, a potom i poeni Nedovića posle prodora! Kaudi s druge strane pogađa trojku! Nedović polovičan sa linije penala 68:67

21:55h

28. minut - Sjajno je prošao Jago, ali je promašio! 65:64

21:52h

27. minut - Fal polovičan sa linije penala! Jak faul Lovrenja nad Gedraitisom koji pogađa oba bacanja. Strašno zakucavanje Lovrenja! 65:64