CEDEVITA OLIMPIJA POSLE PARTIZANA NOKAUTIRALA I CRVENU ZVEZDU! "Zmajčeki" slavili sa + 10 (VIDEO/FOTO)
Detalj sa utakmice Cedevita Olimpije i Crvene zvezde, Foto: Cedevita Olimpija/Ales Fevzer

ABA liga, 15. kolo

Objavljeno: 19:10h
Veljko Petrović

Košarkaši Cedevita Olimpije u osmom kolu ABA lige pobedili su Partizan, a sada su u 15. rundi savladali Crvenu zvezdu sa 96:86.

Domaćin je na poluvremenu vodio 49:37 jer su napravili 17 razlike pošto su izabranici Janisa Sferopulosa imali sedam minuta praznog hoda.

Detalj sa utakmice Cedevita Olimpije i Crvene zvezde
Detalj sa utakmice Cedevita Olimpije i Crvene zvezdefoto: Cedevita Olimpija/Ales Fevzer

Rokas Gedraitis je trojkom sa zvukom sirene najavio neizvesnu poslednju četvrtinu jer je treća deonica završena sa 70:65 u korist "zmajčeka."

Utakmica je rešena kada je Gregor Glas prvo pogodio trojku na 2.16 do kraja za 89:80, a potom je poentirao za dva i rezultat je bio 91:80.

Najbolji u hali Tivoli u redovima Ljubljančana bio je Karlo Matković sa 23 poena, dok je Zoran Dragić dodao 19.

Divejn Stjuart Džunior upisao je 15 poena, Jaka Blažič 14, Džastin Kobs 12, a Gregor Glas dva manje.

Kod Beograđana po 24 poena imali su Jago Mateus i Nemanja Nedović, a jedini još dvocifren bio je Rokas Gedraitis sa 17 poena.