ZVEZDA SE ISPROMAŠIVALA U ATINI: Crveno-beli se u Beograd vraćaju sa porazom i povredom Luke Mitrovića!

EVROLIGA

Objavljeno: 22:31h
Završeno
22:16h

Košarkaši Crvene zvezde doživeli su poraz od Panatinaikosa rezultatom 82:65 u utakmici 17. kola Evrolige, odigranoj u Atini. Sa ovim porazom, Zvezda sada ima šest pobeda i 11 poraza, dok je Panatinaikos zabeležio desetu pobedu uz sedam poraza.

Utakmica je obeležena tvrdim prvim poluvremenom s mnogo grešaka na obe strane. Iako je Zvezda povela sa 4:7, domaćin je brzo preuzeo vođstvo i održavao blagu prednost tokom celog prvog poluvremena, koje je završeno rezultatom 38:31 u korist Panatinaikosa.

Panatinaikos je sjajnom odbranom uspeo da zaustavi Miloša Teodosića, stvarajući velike probleme crveno-belima u organizaciji napada. U nastavku, Panatinaikos je stekao dvocifrenu prednost, i iako se Zvezda vratila, greške su omogućile grčkom timu da zadrži prednost.

U finišu utakmice, Zvezda je pokušala uhvatiti priključak, ali uz loš procenat šuta to nije bilo moguće, pa je Panatinaikos zasluženo slavio. Dodatni problem za Zvezdu mogla bi biti povreda Luke Mitrovića, koji se nezgodno doskočio i više nije ulazio u igru.

U narednom kolu, Crvena zvezda će gostovati Fenerbahčeu.

22:13h

Kraj meča, Panatinaikos je slavio 82:65

22:06h

10. minut - Hanga pogađa za dva, a Lesor zakucava.

Grigonis pogađa dva bacanja, a zatim i Davidovac

22:00h

8. minut - Lesor pogađa za dva, a zatim i Mitoglu pogađa dva bacanja - 75:61

21:53h

6. minut - Jago pogađa trojku na četiri ipo minuta do kraja i spušta razliku na osam poena.

Mitoglu pogađa za dva, a zatim Hangapravi faul nakon kog Grent pogađa dva bacanja - 71:59

KK Crvena zvezda
21:47h

4. minut - Ernangomez zakucava, a Nedović na drugoj strani pogađa dva slobodna bacanja.

Atetokumpo pogađa, a Nedović je ponovo siguran sa linije za slobodna bacanja - 67:56

21:45h

2. minut - Atetokumpo zakucava, a Sferopulos zove tajm aut

Nedović pogađa za dva - 63:52

21:44h

Počela je poslednja četvrtina

21:37h

10. minut - Nan zakucava, a zatim Atetokumpo krade loptu i zakucava - 61:50

21:32h

8. minut - Mitoglu pogađa za dva i domaćin odlazi na dvocifrenu prednost.

Bolomboj pogađa za dva, ali to vraća Grant.

Hanga pogađa flouter, a zatim Bolomboj zakucava nakon promašaja Jaga - 57:50

21:26h

6. minut - Jago pogađa trojku, a na drugoj strani Grigonis pogađa za dva.

Mitrović pogađa za dva, ali je loše doskičio i izašao je iz igre.

Mitoglu pogađa uz faul koji ubacuje i dodatno bacanje - 53:44

21:23h

4. minut - Bolomboj zakucava nakon asistencije Teodosića, a zatim Jago pogađa nakon što je Lesor dirao obruč.

Grent pogađa za dva, a nešto kasnije i Mitoglu pogađa za dva - 48:39

21:20h

2. minut - Slukas otvara drugo poluvreme trojkom, a Jago pogađa za dva

Grigonis pogađa novu trojku za fomaćina, a Bolomboj pogađa dva slobodna bacanja - 44:35