ZVEZDA IGRALA JEDNU ČETVRTINU, REAL POKAZAO ZAŠTO JE PRVAK EVROPE! Madriđani bez problema u Beogradu (VIDEO/FOTO)
Detalj sa utakmice Crvene zvezde i Real Madrida, Foto: Starsport©

EVROLIGA, 15. KOLO

Objavljeno: 21:06h
Završeno
18:01h

Košarkaši Crvene zvezde u 15. kolu Evrolige dočekuju Real Madrid, aktuelnog prvaka Evrope od 19 časova u beogradskoj Štark areni.

Crveno-beli imaju skor od pet pobeda i dva poraza na domaćem terenu, dok "kraljevski klub" nema neuspeh u gostima.

Takođe, ne treba zaboraviti da je branilac trofeja na bilansu 13-1 i prvi su na tabeli, a Beograđani na 5-8 i zauzimaju 14. poziciju.

00:20

Bakljada Delije u Lajpcigu

20:38h

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Real Madrida sa 58:72 u 15. kolu Evrolige u beogradskoj Štark areni.

Crveno-beli imali su savršen početak, vodili 7:0, 11:3 i 14:6, ali se aktuelni prvak Evrope probudio i prva četvrtina završena je nerešeno 20:20.

"Kraljevski klub" utakmicu je prelomio u drugoj deonici koju je dobio 25:14, a tada se razigrao i Vensan Poarije sa 12 poena.

Do kraja utakmice, izabranici Ćusa Matea povećavali su prednost, a momci trenera Janisa Sferopulosa su se povremeno "budili", ali bez nagrade.

Vensan Poarije na utakmici Crvene zvezde i Real Madrida
Vensan Poarije na utakmici Crvene zvezde i Real Madridafoto: Starsport©

Kod domaćina najefikasniji su bili Luka Mitrović i Miloš Teodosić sa po 14 poena, dok je na 10 stao Adam Hanga.

Na drugoj strani dabl-dabl Marija Hezonje 17 poena i 10 skokova, tri manje Vensan Poarije, a 10 Eli Endiaje.

Пласман обезедио Sofascore

00:20

Izmena: 21:06h
20:37h

40. minut - Kraj utakmice u Štark areni: Crvena zvezda - Real Madrid 58:72.

Izmena: 21:03h
20:34h

38. minut - Luka Mitrović 1/2. Abalde dvojka. Džoel Bolomboj dvojka. Poarije dvojka - 53:72.

Detalj sa utakmice Crvene zvezde i Real Madrida
Detalj sa utakmice Crvene zvezde i Real Madridafoto: Starsport©
20:31h

36. minut - Hezonja dvojka. Nema trojke Nedovića. Ponovo dvojka Hezonje - 50:68.

20:25h

34. minut - Neiskorišćen napad gostiju i tajm-aut Janisa Sferopulosa. Mitrović 2/2. Abalde trojka - 50:64.

20:22h

32. minut - Nedović dvojka. Nema trojke Džanana Muse, ni Nemanje Nedovića, kao i Serhija Ljulja - 47:61.

20:15h

30. minut - Nema trojke Bolomboja. Hezonja trojka za 61:43 i tajm-aut Sferopulosa. Gubi loptu Zvezda, a onda i Real. Nema poena domaćina.

Greška u koracima Hezonje. Mitrović dvojka - 45:61.

20:13h

28. minut - Mitrović 2/2. Trojka Musa. Maši Teodosić trojku. Dvojka Endiaje. Mitrović dvojka. Faul u napadu Tavareša - 43:58.

20:08h

26. minut - Gedraitis maši trojku, kao i Hezonja. Lazić dodaje pravo u ruke Kampacu. Nema dvojke Endiajea - 39:53.

20:05h

24. minut - Uneo se Hanga sudiji u lice i dobio tehničku zbog nedosuđenog faula. Musa je pogodio slobodno bacanje, a onda i Hezonja trojku - 39:53.

Hangin bes prema sudiji
Hangin bes prema sudijifoto: Starsport©
20:01h

22. minut - Dvojka Hezonje, nema poena Zvezda, a onda i dvojka Tavareša. Trojka Lazić! Maši trojku Musa, kao i Hanga. Izgubljena lopta Real.

Hanga dvojka - 39:49.

19:39h

20. minut - Greši Hanga. Nema trojke Baldea. Maše trojke Teodosić i Hanga. Hezonja dvojka. Teodosić 2/2. Tajm-aut Ćus Mateo

Kraj druge četvrtine i prvog poluvremena: Crvena zvezda - Real Madrid 34:45.

19:34h

18. minut - Rodrigez trojka iz kornera. Uzvraća Teodosić! Opet Rodrigez. Izgubljena lopta domaćin, dvojka Poarijea za 43:33 i tajm-aut Sferopulosa.

Maši Davidovac trojku - 33:43.

19:30h

16. minut - Poarije 2/2. Gedraitis maši dvojku. Ljulj dvojka za 35:28 i tajm-aut Janisa Sferopulosa. Teodosić dvojka. Nema trojke Rodrigeza.

Janis Sferopulos na utakmici Crvene zvezde i Real Madrida
Janis Sferopulos na utakmici Crvene zvezde i Real Madridafoto: Starsport©

Ne pogađa dvojku Hanga - 30:35.

19:26h

14. minut - Neiskorišćeni napadi na obe strane. Rodrigez napamet pas. Teodosić 2/2. Hezonja trojka. Koraci Simonovića. Poarije dvojka.

Simonović dvojka - 28:31.