PARTIZAN OSCILIRAO ALI "ZGROMIO" STUDENTE: Crno-beli umalo do stotke, velika glavobolja za Obradovića
Partizan - Studentski centar, Foto: Starsport

11. kolo aba lige

Ubedljiva partija crno-belih

Objavljeno: 21:59h

Košarkaši Partizana su savladali ekipu Studentskog centra rezultatom 99:76, u okviru 11. kola ABA lige.

Crno-beli su furiozno ušli u meč i serijom 12:0 stavili protivniku do znanja gde je došao.

Pogađali su sa distance Ledej, Smailagić, Ponitka, a Studenti su preko Drežnjaka stigli do prvih poena tek nakon tri minuta igre.

Posle prve deonice je bilo ogromnih 31:13, a utisak je bio da izabranici Željka Obradovića odavno nisu odigrali ovako dobru napadačku četvrtinu.

KK Partizan, KK Studentski centar, ABA liga

Koliko je Partizan bio nadmoćan u prvom poluvremenu, Obradović je odlučio da odmori ključne igrače, pa je tako šansu dobio mladi Savo Drezgić.

Na odmor se otišlo sa 53:32, ali je usledio potipuno neočekivan pad u igri domaćih.

Studentski centar je treću četvrtinu otvorio serijom, a košarkašima Partizana je trebalo vremena da se vrate u pravi ritam.

Početkom četvrte deonice su gosti istopili prednost na samo -9, međutim, usledila reakcija Obradovića.

Ponovo smo gledali Partizan kao sa početka meča, a sa ovakvom igrom, crno-beli su sebi mogli da dozvole nekoliko minuta oscilacije.

Ono što kvari ovu pobedu je povreda Ognjena Jaramaza koji je napustio parket tokom treće četvrtine i više se nije vraćao.

U pobedničkom timu, najefikasniji je bio Zek Ledej sa 19 poena, a pratili su ga Alen Smailagić sa 18 i Bruno Kaboklo i Balša Koprivica sa po 13.

U poraženom timu, Najefikasniji je bio Drežnjak sa 14, a Kamenjaš i Doukins su ubacili po 11.

Partizan je sada na trećoj poziciji koju deli sa Cedevita Olimpijom i ekipom Budućnosti.