SPEKTAKL U HALI SPORTOVA PRIPAO ZVEZDI! Megini klinci "skupo prodali kožu", presudilo iskustvo (VIDEO/FOTO)
Nemanja Nedović na utakmici Mege i Crvene zvezde, Foto: Starsport©

ABA LIGA, 11. KOLO

Nikola Topić oduševio protiv "svojih" sa saigračima, ali nije mogao protiv Nemanje Nedovića i Miloša Teodosića

Objavljeno: 20:10h
Veljko Petrović

Košarkaši Crvene zvezde u derbiju 11. kola ABA lige pobedili su Megu u Hali sportova "Ranko Žeravica" sa 98:88.

Domaćin je odlično odigrao uvodnih 10 minuta, vodio 27:22, ali se onda izgubio čim su zatvoreni Uroš Plavšić i Nikola Đurišić.

Gosti su zaigrali znatno bolje u drugoj četvrtini koju su dobili sa 26:13 i na kraju prvog poluvremena su imali prednost od plus osam, odnosno 48:40.

Jedan od najboljih poteza prvog dela igre videli smo kada je Filip Jović "posterizovao" Džoela Bolomboja fenomenalnim zakucavanjem.

Izabranici Marka Baraća izjednačili su u 23. minutu na 52:52 kada je maestralnu trojku pogodio Andrija Jelavić preko Luke Mitrovića.

Momci Janisa Sferopulosa ponovo su se odlepili dvojkom Marka Simonovića u 27. minutu za 61:54.

Duel Uroša Plavšića i Marka Simonovića
Duel Uroša Plavšića i Marka Simonovićafoto: Starsport©

Mega je treću četvrtinu završila sa prednošću od 70:68 posle trojki Stefana Miljenovića i Andrije Jelavića, a probudio se i Nikola Topić sa 13 poena.

U četvrtoj četvrtini ponovo je zasijao talentovani Topić, inače na pozajmici iz Crvene zvezde, a na 5.50 do kraja pogodio je trojku za 83:80.

Nikola Topić na utakmici Mege i Crvene zvezde
Nikola Topić na utakmici Mege i Crvene zvezdefoto: MEGA MIS/Dusan Milenkovic

Gosti su na 1.21 do kraja otišli na plus četiri (89:85) pošto je Luka Mitrović pogodio dvojku, a domaćin nije iskoristio naredni napad.

Pitanje pobednika rešio je Miloš Teodosić trojkom za 95:85 na 50 sekundi do kraja, a Iljasolu je trojkom na 26 sekundi do kraja smanjio na 94:88.