NEDOVIĆEV INAT POKRENUO BURU, DELIJE GA PRATILE! Zvezda odigrala perfektno poluvreme i srušila Efes
Crvena zvezda - Efes, Foto: Starsport©

11. kolo evrolige

Objavljeno: 22:12h
Završeno
21:57h

Košarkaši Crvene zvezde su savladali ekipu Anadolu Efesa sa  97:83 u "Štark areni", u okviru 11. kola Evrolige.

Ponovo su crveno-beli pokazali iste boljke u igri, ali ih je gotovo savršeno drugo poluvremene dovelo do zlata vredne pobede.

Nemanja Nedović je definitivno bio junak preokreta, a drugi najzapaženiji faktor su bili navijači koji su pogurali svoj tim do četvrtog trijumfa u sezoni.

Izabranici Janisa Sferopulosa su odigrali jako loše prvo poluvreme u kome su izgubili čak 11 lopti, a rival je znao da naplati greške.

KK Efes, KK Crvena zvezda, Evroliga

Nisu blistali ni košarkaši Efesa u prvom poluvremenu, ali su Klajburn i Larkin pravili razliku.

Imali su crveno-beli više od igre, ali su dosta oscilirali. Preokret se dogodio početkom drugog poluvremena kada su sudije bez imalo respekta prema domaćima progledale kroz prste gostima, da bi potom tehničkim greškama kaznili Mitrovića i Nedovića.

To kao da je pokrenulo košarkaše Zvezde, pre svega Nedovića koji je u trećoj deonici postigao tri trojke uz nekoliko lucidnih prodora i na kraju meč završio kao najefikasniji.

Mora se napomenuti da je Mitrović nastavio sa konstantnim partijama i odigrao sjajaj meč od početka do kraja.

Ono što može da raduje Sferopulosa je sjajna timska igra u odbrani i u napadu u drugom poluvremenu, kada je svaki igrač na terenu dao svoj doprinos.

Jago je pored značajnog poenterskog doprinosa u momentima kada se lomio meč razigravao saigrače i radio upravo ono što se od njega očekuje.

KK Efes, KK Crvena zvezda, Jago Dos Santos

Teodosić je standardno odigrao svoju ulogu, dok su Bolomboj, Tobi, Nejpir i Lazarević takođe doprineli svojom borbenošću i energijom.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Nemanja Nedović sa 23 poena, a pratili su ga Mitrović sa 19, Jago sa 16, Bolomboj 13.

U poraženom timu Efesa, najefikasniji je bio Larkin sa 21, dok je Klajburn ubacio 17.

21:56h

40. minut - Zvezda je pobedila Efes 97:83.

21:53h

39.minut - Mitrović pogađa jedno slobodno bacanje, Bobua pogađa sa druge strane! 89:80

21:48h

38. minut - Sjajna saradnja Jaga i zakucavanje Bolomoboja! 88:77

21:46h

37. minut - Laki poeni za Larkina! Poeni Bolomboja sa poludistance 86:77

21:42h

36. minut - Lazareviiiiiiiiiiiić za 3! Zvezda na +9! Sudije su gledale snimak i preinačile odluku, ali Zvezda uspeva da se odbrani. 84:75

21:40h

35. minut - Gedraitisa baš neće šut za 3, Bobua poentira sa druge strane! Teodosić promašuje za 3, ali sjajni Mitrović pogađa uz faul 82:75

21:38h

34. minut - Teodosić pogađa posle ofanzivnog skoka! Novi promašaj Klajburna, ali promašaj i Mitrovića sa druge strane nakon sjajnog dodavanja Teodosića 80:72

21:33h

33. minut - Promašaj Klajburna, koji potom faulira Lazića. Vraća se u igru Luka Mitrović.

Sjajna asistencija Teodosića za Tobija!

Larkin fauliran od strane Lazića i pogađa oba bacanja 78:72

21:32h

32. minut - Nejpir promašuje, ali Davidovac krade loptu, nažalost ne uspevaju crveno-beli da iskoriste ni ovaj napad. Vraćaju se Larkin i Klajburn.

Promašuje Lazić, Tobi zakucava 76:70

21:31h

31. minut - Poeni Nejpira posle kontre na startu četvrte četvrtine! 74:70

21:27h

30. minut - Novi potez Nejpira koji pokazuje koliko nema samopouzdanja, pa je Teodosić iz nemoguće situacije probao za 3 i promašio. Koraci Džonsa, a onda novi veliki promašaj Nejpira. 72:70

21:25h

29. minut - Važna trojka za Jilmaza i Efes! Teodosić pogađa jedno slobodno bacanje. Džons pogađa na drugi obruč 72:70

21:22h

28. minut - Ponovo je pokušao Nedović za 3, ali ovog puta nije pogodio. Dobar faul Davidovca nad Klajburnom.

Veliki šok za Efes, Klajburn mora van terena, žali se na povredu.

Na terenu su Nejpir i Teodosić.

Ne staje Nedović sa šutevima, Tobi se bori i iznuđuje dva slobodna bacanja. 71:65

21:19h

27. minut - Nedović pleše po terenu, novi poeni! Potom i nova greška Efesa 70:63