NAJUBEDLJIVIJI PORAZ ZVEZDE: Olimpija Milano IZREŠETALA crveno-bele
Crvena zvezda - Olimpija Milano, Foto: Starsport©

10. kolo evrolige

Objavljeno: 22:34h
Završeno
22:21h

Košarkaši Crvene zvezde su poraženi na domaćem terenu od Olimpije iz Milana rezultatom 71:93, u okviru 10. kola Evrolige.

Ovo je 6. uzastopni poraz tima iz Beograda od istog protivnika.

Italijanski tim je nadigrao crveno-bele pre svega sjajnim šutom sa distance. Milanezi su pogodili čak 17 trojki iz 27 pokušaja, a predvodio ih je Maodo Lo koji je odigrao partiju karijere.

Gledali smo "tvrdo" prvo poluvreme u kome su se obe ekipe mučile u napadu, ali je gostujući tim bio u konstantnoj prednosti sve do finiša kada Miloš Teodosić najpre lucidnim potezom, a potom i trojkom donosi preokret svom timu.

KK Crvena zvezda, KK Olimpija Milano, Evroliga

Na pravi način su ušli izabranici Janisa Sferopulosa u drugo poluvreme, ali onda je rival serijom 12:0 okrenuo stvari u svoju korist.

Mirotić i Šilds su konačno proradili, a pomenuti Lo je beležio nestvarne poene. Činjenica je da je odbrana crveno-belih uglavnom bila na dobrom nivou, ali nije se moglo ništa protiv raspucane Olimpije.

Nedović je bio jedini koji se borio tokom poslednje deonice, ali pravih rešenja nije bilo. Ostaje gorak ukus posle ovog meča jer se čulo i jasno zadovoljastvo navijača Zvezde, a neki su u pre vremena napustili dvoranu.

Lo je bio najefikasniji na meču sa 32 poena, ispratio ga je Šilds sa 19 poena, dok je Nikolo Meli dodao 11 poena.

Kod Zvezde je najefikasniji bio Davidovac 18 poena, pratio ga je Nemanja Nedović sa 16 poena.

Luka Mitrović ponovo odličan sa 11 poena, pet skokova, tri asistencije i dve ukradene lopte.

22:18h

40. minut - Kraj meča! Najubedljiviji poraz Zvezde ove sezone 71:93

22:11h

38. minut - Neverovatno! Nova trojka za Armani 67:87

22:08h

37. minut - Šilds siguran sa linije penala! 67:80

22:06h

36. minut - Lepa kombinacija Mitrovića i Gedraitisa! Neverovatno šta je Lo sada pogodio! 67:78

22:03h

35. minut - Kada je teško Šilds, pogađa dve trojke zaredom! 65:75

22:02h

34. minut - Poeni Gedraitisa, a onda magija Teodosića koju Nedović pretvara u poene! 65:69

22:02h

33. minut - Velika šteta, sjajna odbrana Zvezde, ali Davidovac promašuje za 3! Lo s druge strane pogađa! 61:69

21:59h

32. minut - Konačno pogađa Jago Mateus za 3! 61:66

21:56h

31. minut - Po jedan protraćen napad sa obe strane. Nedović siguran sa linije penala posle faula Mirotića. Pojtres pogađa 2+1 58:66

21:51h

30. minut - Tonut pogađa na isteku napada! Mitrović siguran sa linije penala! Kraj 3. četvrtine! 56:63

21:47h

29. minut - Ide sada i trojka Mirotića! Neverovatno. Ekipa Armanija je bila sa šest igrača na terenu, što je sankcionisano tehničkom, Nedović pogađa slobodno bacanje

Sjajan potez i novi poeni za Nedovića 54:61

21:46h

28. minut - Strpljiva igra Armanija koja je krunisana trojkom Melija! Sjajan potez Bolomboja, sada je potrebna prava odbrana 51:58

21:44h

27. minut - Važni poeni Nemanje Nedovića! Neverovatno šta pogađa Lo na isteku napada! 49:55

21:41h

26. minut - Novi poeni Mirotića, a potom i nova dobra odbrana Armanija! Lo nastavlja da izmišlja poene, serija 12:0! 47:53