ZVEZDA PALA U ZAVRŠNICI: Crveno-beli ispustili veliku priliku u Barseloni!
Zvezda nema pobedu protiv Barselone u gostima, Foto: Javier Borrego / Zuma Press / Profimedia

EVROLIGA

Objavljeno: 23:10h
Završeno
22:25h

Crvena zvezda je poražena na gostovanju Barseloni u 7. kolo Evrolige rezultatom 86:81.

Zvezda je slabo ušla u meč, nije je slušao šut, ali je ulaskom Teodosića prodisala i uspela da spusti prednost Španaca. Do kraja četvrtine crveno-beli su parirali Barseloni te se na pauzu otišlo sa tri poena zaostatka.

Druga četvrtina je podsetila na neke lošije periode igre crveno belih u ranijim mečevima, a Barsa je napravila seriju 21:7. Delovalo je da sledi katastrofa, ali se Zvezda ponovo pridigla, napravila seriju 18:5 i otišla na poluvreme pri razultatu - 47:43.

Drugo poluvreme je počela znatno bolje, ali je Barselona pomoću sjajnog Parkera u nekoliko navrata održavala prednost protiv crveno belih. Nakon serije od 5:0 u završnici četrvrtine, Zvezda je priša ni -1, ali je u nekoliko navrata propustila priliku da povede.

U poslednjem kvartalu Zvezda je ušla pod pritiskom, ali ni Barsu nije slušao šut. Uspeli su crveno beli da do kraja četvrtine održe razliku od jednog poseda, ali ni u jednom trenutku nisu uspeli da iskoriste priliku da kazne Špance i povedu.

Završnica meča bila je kobna, jer su Sferopulos i Teodosić dobili tehničke, a Mitrović, koji je bio najbolji igrač Zvezde večeras, je napravio faul nakon kog je Veseli pogodio te je u tom trenutku Zvezdina šansa i potpuno izgubljena.

Kod Zvezde je najefikasniji igrač bio Luka Mitrović sa 22 poena, a pratio ga je Teodosić sa 13, dok su u Barsi najbolji bili Parker sa 20 poena i Enengomez sa 18.

22:21h

Kraj meča u Barseloni. Zvezda je poražena rezultatom 86:81!

22:20h

10. minut - Zvezda je napravila mnogo propusta u završnici, Sferopulos i Teodosić su dobili po tehničku - 84:81

22:13h

9. minut - Zvezda je izjednačila nakon poena Mitrovića - 78:78!

22:09h

8. minut - Zvezda je propustila tri napada da povede, loše je to delovalo u ključnom momentu meča, a to je kaznio Kalinić - 78:75!

22:04h

5. minurt - Imala je Zvezda dobar period igre, spustila na minus dva, ali izlaskom Teodosića ostali su bez kreacije u napadu, te je Sferopulos zvao tajm-aut - 76.72!

21:57h

2. minut - Obe ekipe su ušle nervozno, ali Jokubaitis pogađa nekoliko teških šuteva, dok je Teodosić ponovo pogodio za tri - 72:67!

21:57h

Počela je poslednja četvrtina

21:48h

10. minut - Gedraitis je napravio seriju od 5:0 i spustio Zvezdu na -1, ali je Teodosić izgubio loptu u poslednjem posedu te je Abrines pogodio - 65.62

21:45h

8. minut - Odličan period igre Zvezde doneo je seriju od 6:0. Konačno je odbrana odradila dobar posao, a to su Ilić i Mitrović znali da kazne - 61:57!

21:40h

6. minut - Pogodio je Mitrović nakon dobre kombinacije, ali Zvezda ponovo nema rešenje za Parkera - 60:51!

21:37h

4. minut - Napravila je Barsa seriju od 5:0 koju je trojkom prekinuo Nedović - 58:49!

21:34h

2. minut - Zvezda je otvorila drugo poluvreme izgubljenom loptom nakon koje je Laprovitola pogodio za tri, ali je Davidovac na drugoj strani uzvratio - 50:46