PARTIZAN ISPUSTIO POBEDU U POSLEDNJOJ SEKUNDI: Moneke nakon faula Jaramaza doneo pobedu Baskoniji!

EVROLIGA

Objavljeno: 23:10h
Završeno
22:41h

Košarkaši Partizana poraženi su u šestom kolu Evrolige rezultatom 84:83 nakon neizvesne završnice.

Crno beli su loše ušli u meč, ali kako je vreme teklo igrali su sve bolje, a Tristan Vukčević je iskočio kao džokerŽeljka Obradovića u prvom poluvremenu. Crno beli su prvu četvrtinu završili nerešanim rezultatom, ali su u drugoj četvrtini potpuno pali. Ipak, nakon dobre role Jaramaza i Trifunovića crno-beli odlaze na poluvreme sa šest poena zaostatka.

Ekipa Željka Obradovića je dopustila seriju od 4:0 na početku četvrtine, ali onda je potpuno nadigrala Baskoniju i napravila seriju od 21:5. Crno beli su malo spustili tempo pred kraj, te su pred početak poslednjeg kvartala imali plus tri.

Ipak, poslednja četvrtina je donela mnogo radosti i tuge navijačima Partizana, viđeno je dosta preokreta, a zatim je jedan od heroja, Ognjen Jaramaz, napravio faul u poslednjoj sekundi i tako dozvolio Monekeu da donese pobedu ekipiDuška Ivanovića minimalnom prednošću.

Baskonija je ovim trijumfom došla do druge pobede u Evroligi ove sezone i ima skor od 2:4, dok je Partizan nakon poraza na istom učinku od dve pobede i četiri poraza.

22:38h

Kraj meča u Vitoriji. Partizan je poražen rezultatom - 84:83

Izmena: 22:57h
22:30h

10. minut - Na sekund do kraja meča Ognjen Jaramaz je napravio faul nad Monekeom koji pogodio oba - 84:83!

22:27h

10. minut - Jaramaz je pogodio trojku, ali je u sledećem napadu Moneke pogodio za dva.

Markus Hauard je promašio šut za tri a Naneli je doneo prednost Partizanu nakon slobodnog bacanja. Kakva ludnica u Vitoriji - 82:83

22:24h

9. minut - Partizan gubi pred kraj meča. Loši potezi u napadu su ih koštali prednosti - 80:77!

22:20h

8. minut - Partizan je uspeo da pogodi preko Jaramaza, ali je Marinković ostao sam na trojci - 76:77!

22:16h

7. minut - Avramović je pogodio jedno slobodno bacanje, a nakon dobre odbrane crno beli su izgubili loptu i dopustili Haurdu da pogodi za tri - 73:75!

22:11h

5. minut - Ledej je ulaskom done brze poene, ali se Markus Haurd probudio i vezao pet poena za Baskoniju - 70:74!

22:05h

2. minut - Pogodio je Vukčević na startu četvrtine, a nakon poena Baskonije, Smailagić je pogodio dva bacanja - 65:70!

22:01h

Počela je poslednja četvrtina!

21:59h

10. minut - Napravio je tim Dupka Ivanovića seriju 5:0 pred kraj četvrtine preko Monekea i Marinkovića - 63:66

21:54h

7. minut - Sederkeskis je prekinuo seriju crno belih i pogedio dva plus jedan, a Jaramaz je nastavio sa odličnom rolom u trećoj četvrtini - 58:63!

21:49h

5. Sjajan period igre Partizana! Serija 15-2 posle poena Ledeja i Anđušića koji su odigrali odlično - 55:61!

21:44h

3. minuta - Dinamičan početak drugog poluvremena. Partizan je dopustio Baskoniji da ode na plus devet, ali je dobrom rolom Kaminskog i Ledeja došao -1 - 55:54