ZVEZDI SE UKAZAO TEODOSIĆ ZA SPAS SEZONE: Delije pogurale crveno-bele do pobede nad Bajernom, Jago čekao i dočekao
Crvena zvezda - Bajern, Foto: Starsport©

6. KOLO EVROLIGE

Objavljeno: 20:40h
Završeno
20:27h

Košarkaši Crvene zvezde su savladali ekipu Bajerna rezultatom 74:68, u okviru 6. kola Evrolige, i tako prekinuli niz od četiri poraza.

Crveno-beli su uspeli da timskom igrom nadoknade -14 iz drugog poluvremena iako mnogo toga nije štimalo.

U ovom meču je definitivno „iks“ faktor bio Miloš Teodosić koji je pokrenuo saigrače i izmišljao poteze kada nikome nije išlo.

Ipak, ključnu trojku je pogodio Jago Mateus koji nije briljirao na ovom meču, ali je pokazao neverovatnu borbenost, što mu se na kraju vratilo.

Crvena zvezda je ušla nervozno u utakmicu, ali ni rival nije imao mnogo bolja rešenja u napadu. Bajern je stigao do prednosti zahvaljujući individualnom kvalitetu igrača, pre svega Edvardsa i Ibake. Iako je tim iz Minhena u prvom poluvremenu izgubio čak 13 lopti, nisu to crveno-beli znali da iskoriste.

KK Crvena zvezda, KK Bajern Minhen, Evroliga

Međutim, ulaskom Miloša Teodosića sve je krenulo na bolje za izabranike Janisa Sferopulosa. Zabeležio je 5 poena i 7 asistencija u prvih 20 minuta, a neki od njih su bili prava magija.

Nisu znali njegovi saigrači da osete momenat, promašili su dosta slobodnih bacanja i zicera, ali ipak uspevaju da se vrate u finišu drugog poluvremena i posle neverovatne trojke Hange odu na odmor sa minusom od dva poena 33:35.

Košarkaši Zvezde su očajno startovali drugo poluvreme, a Bajern je sa distance ubrzo stigao do dvocifrene prednosti. Razlika je rasla do 14 poena, ali je na scenu ponovo stupio Miloš Teodosić.

Izmišljao je poene za Mitrovića i Tobija, Bolomboj je imao nekoliko dobrih ofanzivnih i defanzivnih poteza, pa je potpuni rezultatski egal viđen početkom poslednje deonice.

Ruku na srce, igra Bajerna je išla na ruku košarkašima Zvezde koji timskom igrom uspevaju da preuzmu vođstvo i na kraju slave.

Ne treba zanemariti veliku podršku navijača koji su znali da prepoznaju teške trenutke i bodre svoje "ljubimce" svih 40 minuta.

Teodosić je bio najefikasniji igrač ekipe sa Malog Kalemegdana sa 16 poena, uz koje je imao i deset asistencija. Pratili su ga Mitrović i Nejpir, koji su postigli po 11 poena. Edvards je sa 16 poena bio najbolji pojedinac u svom timu, a istakli su se još Bolmaro i Bonga sa po 12.

20:22h

40. minut - Teodosić pogađa 1/2 slobodna bacanja. Jago Mateus pogađa sa 8 metara! Bolomboj pogađa slobodna bacanja 74:68

20:19h

39. minut - Loš napad Zvezde, Jago se zaigrao, a potom težak šut koji ne pogađa Teodosić. Bolmaro pogađa preko Bolomboja i donosi izjednačenje 68:68

Izmena: 20:22h
20:18h

38. minut - Poentira Bonga pod košem! 68:66

20:15h

37. minut - Trojka Miloša Teodosića u ključnom momentu! 68:64

20:09h

36. minut - Ništa ne ide košarkašima Bajerna. Zvezdin Brazilac je projurio kao furija i iznudio dva slobodna bacanja. Poeni Bajerna posle dugo vremena, potom faul u napadu za Bolomboja. 65:62

20:08h

35. minut - Mitrović za Tobija koga definitivno neće šut večeras. Izlazi Teodosić, ulazi Nejpir 63:60

20:06h

34. minut - Timska igra Crvene zvezde, Tobi pogađa posle promaša Mitrovića. 63:60

20:05h

33. minut - Bajern nema rešenje u napadu. Vodi Crvena zvezda posle poena Mitrovića koji je pogodio nakon promašaja Teodosića 61:60

20:03h

32. minut - Bonga pogađa 1/2 slobodna bacanja. Mrtva lopta, Bonga se spetljao, a Teodosić se lavovski bori.

Sjanu odbranu je odigrala Zvezda, ali Tobi promašuje novo polaganje.

19:59h

31. minut - Važni poeni Gedraitisa od koga se očekuju mnogo bolje partije od ove večerašnje

Ide trojka Miloša Teodosića za izjednačenje 59:59

19:55h

30. minut - Važni poeni Dejana Davidivca, pokupio je promašaj Jaga i poentirao pod košem. Bonga s druge strane pogađa za 3 poena 53:59

Jago Mateus, KK Crvena zvezda, KK Bajern Minhen
19:53h

29. minut - Jago Mateus pogađa za 3 poena posle nekoliko loših rešenja u napadu Bajerna. 51:56

19:50h

28. minut - Pronalazi Teodosić rešenje na isteku napada, dodaje do Tobija koji konačno pogađa uz faul!

Dobra odbrana Zvezde, Gedraitis pogađa sam u kontri 48:56

19:47h

26. minut - Poeni Ibake, s druge strane vraća Teodosić! 43:54