SUROVA DOMINACIJA: Lesor monstruoznom partijom odgovorio na kritike navijača Panatinaikosa!
Matijas Lesor, Foto: Starsport

zver

Francuz uništio Špance

Košarkaši Panatinaikosa savladali su Baskoniju u Atini rezultatom 95:81 u okviru 5. kola Evrolige.

Grčki velikan sada ima skor od dve pobede i tri poraza, dok su Španci na samo jednom trijumfu iz prvih pet mečeva.

Domaćin je vodio tokom sve četiri četvrtine, iako je bilo i oscilacija u igri izabranika Ergina Atamana.

Sve dileme oko pobednika rešene su u poslednjih deset minuta koje je Panata rešila u svoju korist rezultatom 25:15.

Najbolji u timu Panatinaikosa bio je Matijas Lesor, koji je tako na najbolji način odgovorio na kritike navijača "Zelenih" zbog privrženosti Partizanu.

On je meč završio sa dabl-dabl učinkom od 23 poena i 14 skokova, isti broj poena ubacio je i Kostas Mitoglu, Kajl Gaj ih je imao 13, a dvocifren je bio i Kostas Slukas sa 12 poena, četiri skoka i sedam asistencija.

Baskoniju je predvodio Markus Hauard sa 22 poena (2/7 za tri), a pratili su ga Niko Menion i Vanja Marinković sa po 17.

U isto vreme u Vilerbanu Virtus je savladao Asvel rezultatom 87:84, pa su Francuzi ostali jedini tim bez pobede u Evroligi.