EVROLIGA: Ataman nastavio da gubi, Barselona PONIZILA Bajern!
Ergin Ataman, Foto: Starsport©

elitno takmičenje

Dva potpuno različita meća u Španiji i Grčkoj

Objavljeno: 22:58h

Košarkaši Barselone deklasirali su na svom terenu Bajern Minhen rezultatom 98:59 u okviru 4. kola Evrolige.

Blaugrana ima maksimalan skor od četiri trijumfa, dok su Bavarci doživeli svoj drugi poraz.

Sve je bilo gotovo već posle prve četvrtine koju su izabranici Rođera Grimaua rešili u svoju korist rezultatom 27:11.

Do kraja meča razlika je neprestano rasla, a u dva navrata je bilo i +40 za Barselonu.

U pobedničkoj ekipi najefikasniji je bio Parker sa 15 poena, Veseli je postigao poen manje, a Nikola Kalinić je imao tri poena i četiri skoka.

Kod Bavaraca, najbolji je bio Serž Ibaka sa 13 poena.

Košarkaši Makabija iz Tel Aviva utišali su OAKA arenu u Atini i savladali Panatinaikos posle drame i produžetka rezultatom 86:81.

Gosti imaju dve pobede u tri kola, dok je Panata doživela i treći poraz.

Izraelci su dominirali u prvom poluvremenu u kojem je isključen trener domaćina Ergin Ataman zbog žestokog prigovora sudiji.

Uspeo je Panatinaikos u nastavku da se vrati i uvede meč u produžetak, ali je Makabi bio bolji u dodatnih pet minuta i odneo zasluženu pobedu.

Najefikasniji u pobedničkom taboru bio je Bonzi Kolson sa 21 poenom, Džon Dibartolomeo dodao je 15, a po 12 su imala čak trojica igrača, Tamir Blat, Lorenco Braun i Džoš Nibo.

Panatinaikos je predvodio Luka Vildosa sa 15 poena, Marius Grigonis imao je 13, Matijas Lesor 12, Konstantinos Mitoglu 11, a Kostas Adetokumbo 10.