BARSELONA ISKORISTILA PARTIZANOVE "POKLONE" I OSVOJILA ARENU! Crno-beli pobedili sami sebe (VIDEO/FOTO)
Detalj sa utakmice Partizana i Barselone, Foto: Starsport©

Evroliga, 3. kolo

Objavljeno: 23:03h
Završeno
20:29h

Košarkaši Barselone iskoristili su Partizanove "poklone" i osvojili Štark arenu. Crno-beli su pobedili sami sebe za rezultat 92:83.

Kada kažemo da su "pucali sebi u noge", pre svega se misli na ogroman manjak ofanzivnih skokova (9:16)...

Detalj sa utakmice Partizana i Barselone
Detalj sa utakmice Partizana i Barselonefoto: Starsport©

Tu su i samo četiri precizne trojke, ali treba napomenuti i da su izabranici Rođera Grimaua pogađali odlične i one neočekivane šuteve.

Na kraju, kada se sve sabere, gosti iz Katalonije ostaju neporaženi i posle tri runde u Evroligi, a Beograđani su sada na 1/2.

Najbolji u redovima Barse bio je Nikolas Laprovitola sa 20 poena, Vili Ernangomez imao je 15, Oskar Da Silva 13, a Jan Veseli 12 poena.

Blizu dabl-dabl učinka bio je Džabari Parker sa devet poena i 11 skokova, a Nikola Kalinić ubacio je sedam poena.

Nikola Kalinić slavi pogođenu trojku
Nikola Kalinić slavi pogođenu trojkufoto: Starsport©

Na drugoj strani Džejms Naneli 14 poena, Pi-Džej Doužer 13, Zek Ledej 12, a Kevin Panter i Aleksa Avramović po 11.

Пласман обезедио Sofascore

01:38

Grobari priredili spektakularnu atmosferu na večitom derbiju

Izmena: 21:06h
20:27h

40. minut - Doužer i Veseli dva poena uz tajm-aut Željka Obradovića kod rezultata 81:90. Gube loptu crno-beli. Blokira Doužer Kalinića.

Sada Parker lepi Nanelija. Nema poena Laprovitole, dvojka Pantera i tajm-aut Rođera Grimaua pri rezultatu 83:90 na 27 sekundi do kraja.

Veseli 2/2. Nema trojke Doužera za konačnih 83:92.

20:21h

38. minut - Laki poeni Smailagića. Trojka Laprovitola i tajm-aut Željka Obradovića kod rezultata 75:85. Doužer dva poena. Nema trojke Parkera.

Ali ni Pantera. Smailagić 2/2. Kalinić trojka - 79:88.

20:17h

36. minut - Dvojke Parkera i Pantera. Ernangomez 2/2. Dva poena Naneli.

Promašio je Laprovitola, uzeo je loptu Smailagić Ernangomezu i dva poena Nanelija uz tajm-aut Rođera Grimanua pri rezultatu 73:79.

Trojka Ernangomez - 73:82.

20:09h

34. minut - Zatvorio je Kaminski šut Ernangomeza. Nema poena Partizana.

Presekao je pas Ledej uz 2/2, kao i Parker. Jaramaz 0/2. Dva poena Ernangomeza, ali uzvraća Doužer - 67:75.

20:02h

32. minut - Parker 2/2. Kaminski 1/2. Nema trojke Veselog. Dva poena Avramović - 63:71.

19:53h

30. minut - Jokubaitis i Naneli 2/2. Veseli dvojka. Ledej 2/2. Trojka Parker.

Avramović maši, Jokubaitis faul u napadu - 60:69.

19:47h

28. minut - Naneli trojka! Nema poena gostiju. Panter 2+1 za 54:58.

Zakucavanje Veseli. Naneli 2/2. Satoranski dvojka - 56:62.

19:40h

26. minut - Nema dvojke Avramovića. Izlazi lopta iz koša Kaliniću. Nema poena Ledeja. Kalinić 1/2 sa penala. Zakasnio je Ledej sa zakucavanjem.

Trojka Laprovitola i tajm-aut Željka Obradovića - 48:58.

19:36h

24. minut - Da Silva 2/2. Alej-up Dožuera i Koprivice. Kalinić nije pogodio trojku, ali je promašaj pokupio Da Silva. Nema dvojke Doužera.

Greška u koracima Kalinića. Dvojke Ledeja i Satoranskog - 48:54.

19:32h

22. minut - Doužer je imao priliku za 2+1, ali nije iskoristio. Beži gostima lopta u aut. Doužer trojka! Laprovitola dva poena. Naneli trojka!

Dva poena Ernangomez, kao i Naneli - 44:48.

19:12h

20. minut - Doužer dva poena. Nema dvojke Kalinića. Dva poena Ledeja i tajm-aut Rođera Grimaua. Nema trojke Kalinića, ofanzivan skok gostiju.

Jokubaitis trojka. Maši dvojku Ledej. Trojka Kalinića - 34:44.

Izmena: 20:11h
19:07h

18. minut - Promašaji Smailagića i Da Silve. Nema dvojke Avramovića.

Satoranski air ball. Avramović nije pogodio trojku. Trojka Laprovitola i tajm-aut Željka Obradovića. Ukrao je loptu da Silva i trojka Laprovitole - 30:38.

19:03h

16. minut - Anđušić nije pogodio dvojku, ali jeste Abrines. Kaminski 2/2.

Veseli 2/2. Smailagić 2+1! Abrines trojka - 30:32.

18:57h

14. minut - Brisuela dva poena. Trojka Avramović! Nema poena Brisuele.

Avramović za dva, ali nije pogodio dodatno bacanje. Nema poena Abrinesa. Promašio je trojku Trifunović - 25:25.