PARTIZAN BRUTALNOM PARTIJOM RAZBIO MALER: Očajni Asvel DEKLASIRAN u Francuskoj!
Naneli na meču sa Asvelom, Foto: KK Partizan

2. kolo evrolige

Objavljeno: 21:55h
Završeno
21:44h

Košarkaši Partizana su zabeležili prvu pobedu u Evroligi ove sezone, pošto su u gostima savladali Asvel ubedljivim rezultatom 88:62.

Tražio je Željko Obradović reakciju posle teškog poraza u Tel Avivu, i dobio ju je. Bila je ovo sjajna timska partija crno-belih čemu svedoči podatak da su se svi igrači upisali među strelce.

Asvel u nekim momentima nije izgledao kao evroligaška ekipa, pa je pretpeo drugi bolan poraz posle onog u Beogradu, nedelju dana ranije.

Domaći tim je parirao crno-belima jedino tokom prve deonice, a u drugom periodu je prednost porasla na dvocifrenu.

Kaminski je odigrao mnogo bolju partiju nego u prvom kolu i dao dobar odgovor kritičarima, a Zek Ledej je bio jedan od "motora" ove pobede.

Sjajnu partiju je igrao Džejms Naneli koji je bio lider na terenu u odsustvu Kevina Pantera koji je jedan deo meča proveo van parketa zbog nezgodnog pada.

U drugom poluvremenu smo videli rapsodiju beogradskog tima, dok je sa druge strane jedino bio raspoložen Frenk Džekson.

Naneli je bio najefikasniji igrač u pobedničkom timu sa 17 poena, 5 skokova i 6 asistencija, ali je indeksno bolji bio (27) Zek Ledej sa 13 poena i 7 skokova. Alen Smailagić je ubacio 12, dok je Kevin Panter dodao 11.

Na drugoj strani Frenk Džekson, koji je zbog nesportske i tehničke greške ranije završio meč, bio je i najistaknutiji pojedinac sa 16 poena, dok je 10 uz 5 uhvaćenih lopti imao Timoti Luvavu-Kabaro.

21:43h

40. minut - Partizan pobedio Asvel sa 88:62.

21:43h

39. minut - Željko Obradović traži fokus do samog kraja! 62:86

21:39h

38. minut - Lovernj beleži prve poene na meču, definitivno ovo nije bilo njegovo veče! 59:86

21:38h

37. minut - Krade loptu Paris Li i poentira, potom novi poeni Pantera! 56:86

21:37h

36. minut - Druga trojka Džejmsa Nanelija!

Potom sjajno krade loptu i omogućuje atraktivno zakucavanje Balše Koprivice! 54:84

21:35h

34. minut - Svi igrači Partizana su se upisali, sada je poentirao Balša Koprivica! 54:79

21:31h

33. minut - De Kolo beleži prve poene na meču iz igre, s druge strane se Ponitka upisuje u strelce posle nesebičnog poteza Trifunovića. 54:77

21:29h

32. minut - Prva trojka za Nanelija! 52:75

21:27h

31. minut - Luvavu otvara poslednji period igre svojio poenima. S druge strane promašuje Dozier.

Egbunu beleži nove poene. 52:72

21:21h

30. minut - Ledej i sa druge strane Džekson sigurni sa linije penala! Balša nije uspeo da poentira, sa druge strane ni Džekson! 48:72

21:18h

29. minut - Novi atraktivan potez Egbunua! Luvavu siguran sa linije penala posle faula Smailagića 44:70

21:17h

28. minut - Poeni za Egbunua, pukla je odbrana Partizana! Neverovatan potez Smailagića, na samom isteku napada poentira u padu! 40:70

21:13h

27. minut - Posle promašaja Džeksona, sjajna kontra Partizana koju je Avramović pretvorio u poene. Potom nova dobra odbrana crno-belih i atraktivno zakucavanja Nanelija! 38:67

Džekson je završio meč pošto je dobio i tehničku grešku nakon nesportske.

21:13h

26. minut - Ništa ne ide od ruke Asvelu, Naneli siguran sa linije penala. 38:63