Detalj sa utakmice Južnog Sudana i Srbije, Foto: Starsport©

B GRUPA, 3. KOLO

Objavljeno: 13:02h
Završeno
11:40h

Košarkaška reprezentacija Srbije pobedila je Južni Sudan sa ubedljivih i laganih 115:83 u trećem kolu B grupe Svetskog prvenstva.

"Orlovi" tako u drugu fazu gde će rivali biti Italija i Dominikanska Republika prenosi sva tri trijumfa i jedno slavlje biće dovoljno za četvrtfinale.

1 / 10 Foto: Starsport©

Izabranici Svetislava Pešića dali su 30 poena u prvoj četvrtini, a na poluvremenu razlika se popela na 17.

U drugih 20 minuta kapiten Bogdan Bogdanović i saigrači su se raspucali sa svih pozicija, a Južni Sudan je jednostavno izgubio korak.

Detalj sa utakmice Južnog Sudana i Srbije
Detalj sa utakmice Južnog Sudana i Srbijefoto: Starsport©

Najefikasniji u redovima Srbije bio je MVP utakmice Nikola Jović sa 25 poena, a zanimljivo da je imao 9/9 iz igre uz jedno promašeno bacanje.

Pratili su ga Bogdan Bogdanović sa 23, Nikola Milutinov imao je 17 i 10 skokova, Ognjen Dobrić 12, Marko Gudurić 11 i Vanja Marinković 10 poena.

Na drugoj strani Đok 21 poen, Omot 17, Šejok 12 i Deng 10 poena.

U drugom meču ove grupe, Kina od 14 časova igra protiv Portorika.

00:43

Žurka navijača Srbije na krovu Manile

Izmena: 13:02h
11:38h

40. minut - Rutinska završnica naše reprezentacije uz nekoliko lepih poteza sa obe strane - 83:115.

11:34h

36. minut - Đok trojka! Izgubio je loptu Deh, nema trojke Dobrića. Nema trojke Maluaha. Stefan Jović - 76:101.

Srpski navijači na utakmici protiv Južnog Sudana
Srpski navijači na utakmici protiv Južnog Sudanafoto: Starsport©
11:31h

34. minut - Bogdanović trojka! Izgubio je loptu Deh, trojka Marinković!

Đok trojka! Marinković trojka! Akuto 2+1. Trojka Davidovac - 73:99.

11:26h

32. minut - Davidovac dva poena. Nema trojke Denga, ali i Gudurića. Šok dva poena. Davidovac dva poena - 67:87.

11:19h

30. minut - Đok koristi bacanje, dva poena Ristića. Nema trojke Denga. Greši Gudurić, zakucava Deng. Nesportski faul na obe strane.

Davidovac 2/2, Omot 2/2. Đok trojka. Greši Gudurić. Trojka Omot - 65:83.

11:16h

28. minut - Deng dva poena. Nikola Jović trojka! Dek nije pogodio za dva.

Gubi loptu Ristić, Đok ne pogađa za tri. Deng krade loptu Guduriću i zakucava. Tehnička za Gudurića - 54:80.

11:12h

26. minut - Šejok dva poena, uzvraća Milutinov. Nema trojke Šejoka, dva poena Dobrića. Deng za dva poena, nema trojke Bogdanovića - 50:77.

11:10h

24. minut - Šejok i Bogdanović pogađaju trojke, a Omot dvojku. Trojka Dobrića! Milutinov za dva poena - 46:73.

11:04h

22. minut - Trojka Nikola Jović! Gejbrijel bez dva poena. Dvojka Bogdanović. Kuani promašio trojku! Jović 3+1! Omot za dva - 41:65.

10:44h

20. minut - Trojka Dobrić! Deng nije šutnuo na vreme. Promašio je Bogdanović dvojku. Omot je promašio dvojku. Trojka Bogdanović - 39:56.

Izmena: 11:12h
10:38h

18. minut - Šejok 2/2. Milutinov 2+1. Dobra reakcija i ukradena lopta Dobria i fenomenalno dodavanje za dva poena Nikole Jovića.

Tehnička za selektora Južnog Sudana. Bogdanović pogađa bacanje.

Đok trojka - 39:50.

10:34h

16. minut - Đok trojka. Milutinov iz drugog pokušaja pogađa za dva. Omot dva poena. Nema dvojke Bogdanovića.Faul u napadu Južnog Sudana.

Dvojka Dobrića - 34:43.

10:28h

14. minut - Oba bacanja promašio je Gejbrijel. Gudurić 2/2. Ukradena lopta i trojka Bogdanovića za tajm-aut Južnog Sudana - 26:37. Šejok trojka!

Ristić ne pogađa za dva. Gejbrijel maši trojku. Dvojka Gudurića! 29:39!

10:22h

12. minut - Đok trojka! Dvojka Gudurića. Promašio je dvojku Gejbrijel. Srbija nije iskoristila napada. Kuani trojka i tajm-aut Pešića - 26:32.