OVO BAŠ BOLI: Srbija ubedljivo vodila, pa posle drame ostala bez finala!
Velika borba vodila se u Litvaniji, Foto: FOTO: FIBA

velika šteta

Mlade košarkašice Srbije imaće za čim da žale posle polufinalnog meča u Klaipedi

Mlade košarkašice Srbije do 20 godina nisu uspele da se plasiraju u finale Evropskog prvenstva u Litvaniji.

One su u Klaipedi poražene rezultatom 56:53 (24:13, 10:15, 13:15, 6:13) od Letonije.

Naše dame će teško preboleti ovaj poraz pošto su tokom prvog poluvremena imale prednost od čak 13 poena razlike.

Ipak, u triler završnici i trojkaškom obračunu Letonke su izborile plasman u finale gde će igrati protiv Francuske.

Srbija će se za bronzanu medalju boriti protiv Španije, a taj duel je na programu u nedelju sa početkom od 17 časova.

Nevena Rosić je ponovo bila najbolja u našem timu sa 14 poena, a pratile su je Dunja Zečević sa 12 poena i devet skokova i Anđela Matić sa osam koševa.

U pobedničkom taboru najbolja je bila Vanesa Jasa sa 19 poena, dok je Katrina Ozola dodala 11.

Izabranice Dajane Butulije fantastično su igrale na početku meča, pa su posle uvodne četvrtine vodile rezultatom 24:13.

Početkom druge deonice imali smo i maksimalnih +13. Ipak, u tim trenucima se bude Letonke i velikom serijom prilaze na samo četiri poena zaostatka.

Konsolidovale su se Srpkinje, pa su na poluvreme otišle vođstvom od 34:28.

Ekipa Dajane Butulije odlično je počela meč i već posle 10 minuta igre imala je dvocifrenu prednost (34:23), a početkom druge deonice otišla je Srbija i plus 13.

Letonke su bile bolje na startu trećeg perioda. Ubrzo su izjednačile, a potom i povele rezultatom 43:40. Butulija je reagovala tajm-autom i izmenama, a to je donelo boljitak u našoj igri, pa je Srbija pred poslednjih deset minuta vodila 47:43.

Velika borba viđena je u odlučujučoj četvrtini. Srbija je vodila, ali je Letonija bila sve vreme bila odmah iza leđa.

Letonija je uspela da povede trojom Jase na 120 sekundi pre kraja rezultatom 53:50. Rosić je uzvratila istom merom posle minuta odmora, ali je potom Jasa ubacila još jednu trojku za 56:53.

Rosić je imala šansu da nam donese izjednačenje i produžetak od pet minuta, ali nije uspela da pogodi novu trojku, pa su Letonke otiše u finale na megdan strašnjim Francuskinjama, koje su u polufinalu deklasirale vršnjakinje iz Španije rezultatom 75:47.