VEROVALI ILI NE: Belgijanke osvojile Evropsko prvenstvo, u finalu samo ČETIRI košarkašice postizale poene!
Košarkašice Belgije slave zasluženo osvojenu titulu na EP u Ljubljani, Foto: Igor Kupljenik / Panoramic / Panoramic / Profimedia

NEVEROVATNO

Košarkašice Belgije nove su šampionke Evrope.

One su u velikom finalu savladale Španiju rezultatom 64:58 i tako svrgli sa evropskog trona reprezentativke Srbije.

Belgijanke su zasluženo došle do zlatne medalje, nakon što su 2017. i 2021. godine osvajale bronzana odličja.

Izabranice Rašida Mezijana do titule su došle bez izgubljene utakmice, a kao što je već poznato u četvrtfinalu su eliminisali reprezentaciju Marine Maljković pobedom od 40 poena razlike.

Neverovatan, ali istinit, podatak jeste da su samo četiri košarkašice Belgije postizale poene u finalnoj utakmici, ali je i to bilo dovoljno da se pobedi Španija.

Reprezentativke Crvene furije su početkom poslednje deonice imale prednost od 50:43, ali je usledio veliki preokret Belgijanki.

Najefikasnija je bila neprikosnovena Ema Meseman sa 24 poena i osam skokova, Kjara Linskens meč je završila sa monstruoznim dabl-dabl učinkom od 18 poena i 15 skokova, Žuli Vanlu je ubacila 13 poena, a među strelcima bila je još samo Žuli Aleman sa devet koševa.

U reprezentaciji Španije bolja od ostalih bila je Keral Kasas sa 14 poena, a pratile su je Rakel Kvintana Karera sa 12 i Paula Ginzo sa 10 poena.