STUDENTI ŠOKIRALI PARTIZAN U BEOGRADU! Istorijska pobeda Podgoričana, DEBAKL crno-belih
Partizan - Studenski centar, Foto: Starsport©

senzacija!

Neverovatan poraz Partizana u plej-ofu ABA lige

Objavljeno: 22:18h

Košarkaši Partizana su poraženi od ekipe Studentskog centra u prvoj utakmici četvrtfinalne serije plej-ofa ABA lige rezultatom 84:83.

Meč je odigran u dvorani "Aleksandar Nikolić" zbog zauzetosti "Štark arene" i bio je neizvestan od početka do kraja.

Imao je Kevin Panter šut za pobedu, ali ovog puta nije precizan protiv izuzetno raspoloženog tima iz Podgorice koji je napravio istorijski podvig.

KK Partizan, KK Studentski centar, ABA liga

Furiozno su ušli u meč Podgoričani i odmah na startu napravili seriju 6:0. Uspeva Partizan sa distance da uhvati priljučak, ali gosti krajem prvog perioda prave novu seriju od 9:0 i da posle prvih 10 minuta košarke imaju zavidnih 17:22.

Nije uspeo Željko Obradović da razdrma svoje izabranike na kraćoj pauzi, pa je prednost Studenata porasla na dvocifrenu, a išla je tokom druge četvrtine do maksimalnih +13.

Na dva minuta do kraja usledio je odgovor crno-belih, a posle snažnog zakucavanja Zeka Ledeja, mirisalo je na preokret. Međutim, to se nije desilo u prvom poluvremenu na koje se otišlo sa rezultatom 46:47.

Kada se očekivalo da Partizan preuzme stvari u svoje ruke, gosti su odigrali još jednu sjajnu deonicu u kojoj su vodili većinu vremena.

Ipak, ponovo crno-beli prave pritisak u finišu četvrtine i stižu na pola koša zaostatka 67:68.

Činilo se da Partizan lomi Podgoričane početkom poslednjeg perioda kada je Dante Eksum zaplesao i sa nekoliko sjajnih poteza konačno doneo osetnije vođstvo.

To nije preterano pokrenulo domeće, pošto hrabrom igrom gosti stižu do izjednačenja na manje od minut do kraja meča, a posle dodatnog slobodnog bacanja Ivšića Studenti vraćaju prednost na 83:84.

Imali su košarkaši Partizana šest seknundi za napad, ali Kevin Panter ovog puta nije bio srećne ruke.

Najefikasniji kod Partizana bio je Zek Ledej sa 20 poena, a pratili su ga Kevin Panter sa 14, Matijas Lesor sa 12, Jam Madar sa 11 i Dante Egzum sa 10 poena.

Studentski Centar su do pobede predvodili Zvonimir Ivšić sa 22 i Flečer Megi sa 16 poena.

Podsetimo, serija se igra na dve pobede, a drugi meč ove serije zakazan je za četvrtak od 19.00 u Podgorici.