DABL-DABL JOKIĆA I MAGIJE MAREJA! Srbin i Kanađanin uništili Finiks u Denveru (VIDEO/FOTO)
Džamal Marej i Nikola Jokić na utakmici Denvera i Finiksa, Foto: USA TODAY Sports / ddp USA / Profimedia

NBA PLEJ-OF

Nagetsi odlično igrali bez Nikole na parketu, igrači sa klupe dali odličan doprinos, a i odbrana je bila na vrhunskom nivou

Košarkaši Denver Nagetsa pobedili su Finiks Sanse 125:107, u prvoj utakmici polufinala Zapadne konferencije NBA lige.

Tandem Džamal Marej i Nikola Jokić još jednom je dokazao zašto je franšiza iz Kolorada bila prva u regularnom delu sezone.

1 / 6 Foto: USA TODAY Sports / ddp USA / Profimedia

Kanađanin je na kraju imao 34 poena, pet skokova i devet asistencija, a Srbin 24 poena, 19 skokova i pet asistencija.

Gordon je dodao 23 poena, Braun 14, Porter 11, a Kaldvel-Poup jedan manje.

U poraženom sastavu Kevin Durent 29 poena, Devin Buker dva manje, Ejton 14, a Kris Pol 11 uz pet asistencija.

Denver je posle prve deonice gubio 32:31, a Kevin Durent ubacio je 15 poena.

1 / 4 Foto: MATTHEW STOCKMAN / Getty images / Profimedia

Nagetsi tokom sezone igrali loše bez Somborca na parketu, ali u drugoj četvrtini to nije bio slučaj jer je svaki košarkaš dao doprinos.

Pored startera, odlični su sa klupe bili Kristijan Braun, Džef Grin i Brus Braun.

1 / 4 Foto: USA TODAY Sports / ddp USA / Profimedia

Domaćin je vodio 68:51 na poluvremenu, a u trećoj četvrtini proigrao je i Nikola Jokić, ali je dominirao Džamal Marej.

Kanađanin je pogađao kako god je želeo, iz prodora, poludistance, za tri poena, a i odbrana je bila na vrhunskom nivou.

Naredna utakmica, takođe u Denveru igra se 2. maja od 04.30, a serija je na četiri dobijena meča.