OLIMPIJAKOS NIJE DOZVOLIO IZNENAĐENJE: Grčki tim dodao gas u drugom poluvremenu i poveo u seriji! (FOTO)
Detalj sa utakmice Olimpijakos - Fenerbahče, Foto: EPA/Georgia Panagopoulou

EVROLIGA, TOP 8

U timu Fenerbahčea Marko Gudurić meč je završio sa 12 poena

Objavljeno: 01:38h

Košarkaši Olimpijakosa pobedili su na svom terenu ekipu Fenerbahčea sa 79:68 (19:21, 18:14, 26:16, 16:17), u prvoj utakmici četvrtfinala plej-ofa Evrolige.

Grčki tim su do pobede vodili Saša Vezenkov sa 19 i Ajzea Kenan sa 18 poena, dok je Šakil Mekisik ubacio 11 poena.

U timu Fenerbahčea najefikasniji je bio Džonatan Motli sa 15 poena, Dajšon Pjer je dodao 12 poena, dok je srpski košarkaš Marko Gudurić meč završio sa 12 poena.

Posle izjednačenog prvog poluvremena koje je završeno rezultatom 37:35 u korist Olimpijakosa, najbolji tim Evrolige posle regularnog dela takmičenja je meč prelomio u nastavku.

Olimpijakos je najpre u trećoj deonici, predvođen Kenanom, stigao do dvocifrene prednosti (63:51), a potom je na seriju Gudurića na startu poslednje deonice (63:58) odgovorio Mekisik trojkama i tako stavio tačku na ovaj meč.

Druga utakmica ove serije na programu je u petak, a domaćin je ponovo Olimpijakos.