PANTER I PARTIZAN IZVRŠILI ATENTAT NA KRALJA: Veliki korak ka završnom turniru u Kaunasu! (VIDEO/FOTO)
Košarkaši Partizana, Foto: 900/Cordon Press / Cordon Press / Profimedia

ČETVRTFINALE EVROLIGE

Objavljeno: 02:18h
Miloš Dreković
Završeno
23:30h

Košarkaši Partizana pobedili su u gostima ekipu Real Madrida sa 89:87 u prvoj utakmici četvrtfinala plej-ofa Evrolige.

Crno-bele je do brejka u Madridu vodio kapiten Kevin Panter koji je ubacio 26 poena, uključujući i odlučujuću trojku na 0,4 sekunde pre kraja meča.

Zek Ledej je dodao 13 poena, po 11 su postigli Alen Smailagić, Matijas Lesor i Dante Egzum, Aleksa Avramović je postigao osam, a Jam Madar šest poena.

U redovima Reala najbolji je bio Gabrijel Dek sa 24 poena, 14 je ubacio Geršon Jabuseli, Dženan Musa je postigao deset, dok je Mario Hezonja utakmicu završio sa osam.

Druga utakmica ove serije na programu je u četvrtak, takođe u Madridu.

22:53h

40' Panter je miran i siguran sa linije penala 84:86. Dek postiže koš uz faul. Pogađa igrač Reala i dodatno bacanje 87:86.  PANTERRRRRRRRRRRRRR JE POGODIO TROJKUUUUU!!!!!!!

KRAJ UTAKMICE!!!!!!!!! PARTIZAN JE SAVLADAO REAL MADRID 89:87 I TAKO POVEO U ČETVRTFINALNOJ SERIJI!!!!!

22:48h

39' Egzum je postigao koš i pritom je fauliran. Siguran je i sa linije penala, Partizan vodi 84:82. Vilijams Gos izjednačuje 84:84.

22:43h

38' TROJKAAAAAAAAAA!!!!!!!!!! Panter je pogodio uz faul. Precizan je kapiten Partizana sa linije penala 80:81 vode crno-beli.

22:39h

37' Avramović pogađa trojku i vraća Partizan u život 77:75.

22:36h

35' Dek zadaje muke igračima Partizana, Real ima +7 (77:70).

22:29h

33' Lesor je ušao u ritam i postigao četiri uzastopna poena 71:70.

22:26h

32' TROJKAAAAAAAAA!!!!!!!! Jako bitan koš za Partizan koji postiže Madar 67:66.

22:22h

ČETVRTA ČETVRTINA:

31' Musa je pogodio trojku, a Željko Obradović odmah zatražio minut odmora 67:63.

22:17h

30' Dek je pogodio dva slobodna bacanja i doneo prednost Realu pred start poslednje četvrtine 64:63.

22:12h

29' Egzum pogađa dva penala 60:63.

22:07h

28' Musa je pogodio i doneo izjendnačenje 58:58. Jabusele je napravio faul, a Lesor pogodio jedno slobodno bacanje 58:59.

22:01h

26' Real je trojkom Kozera preokrenuo 56:55.

21:53h

TREĆA ČETVRTINA:

23' Ledej zakucava uz faul. Reaguje trener Reala i traži minut odmora. Pogodio je Ledej i dodatno bacanje 48:55.

21:36h

20' Vilijams Gos je postigao koš uz zvuk sirene i smanjio Realov zaostatak. Crno-beli su ubacili osam trojki iz 14 pokušaja i zasluženo vode posle prvog poluvremena 48:44.