BARSELONA ISRAŠILA ŽALGIRIS! Gosti iz Kaunasa bez promila šanse (VIDEO/FOTO)
Detalj sa utakmice Barselone i Žalgirisa, Foto: EPA/Enric Fontcuberta

PLEJ-OF EVROLIGE

Nikola Kalinić bez poena za 20 minuta na parketu

Košarkaši Barselone pobedili su Žalgiris 91:69 u prvoj utakmici plej-of serije Evrolige, a domaćin je vodio od prvog do poslednjeg minuta.

Gosti iz Kaunasa nisu imali ni promil šanse, a prilika za popravni biće u petak od 20 časova takođe u Blaugrani.

Sertač Šanli bio je najbolji u redovima Katalonaca sa 17 poena i pet skokova, a Nikola Mirotić imao je 15 poena i četiri skoka.

Dvostruki su bili i Rokas Jokuabaitis sa 12, donosno Aleks Abrinjes i Kajl Kurik sa po 10 poena, dok se Nikola Kalinić nije upisao u strelce za 20 minuta.

Kod Žalgrisa istakao se Ignas Brazdeikis sa 14 poena, a Dovidas Giedraitis bio je još jedan jedini dvocifren sa 10 poena.

Pobednik ovog duela na Fajnal-foru u Kaunasu igraće protiv Real Madrida iIi Partizana, a crno-beli vode 1:0.