ATLANTA NA KRILIMA JANGA SRUŠILA BOSTON U IGRI ZA KOŠ VIŠE: Bogdanović REŠETAO u prvom poluvremenu, pa stao (VIDEO)
Gde si poš'o: Bogdan Bogdanović zaustavlja "maskiranog" Džejlena Brauna, Foto: Kevin C. Cox / Getty images / Profimedia

NBA plej-of

Hoksi su smanjili na 1-2 u seriji

Objavljeno: 10:16h

Atlanta je uzvratila jedan udarac snažnom Bostonu i pobedom na svom terenu od 130:122 smanjila na 2-1 u seriji četvrtfinala Istočne konferencije NBA lige.

Hoksi su najpre u vrlo efikasnom prvom poluvremenu vodili 70:56, ali su Seltiski smanjili na 74:67 do kraja poluvremena.

Održao se domaćin u trećoj deonici (100:93), a onda odloeo u četvrtoj, iako su gosti prišli na poen zaostatka u dva navrata, odnosno na 118:116 u finišu.

U tim trenucima je odgovornost preuzeo sjajni Trej Jang koji je sa 32 poena bio najefikasniji pojedinac susreta. Dedžonte Marej ga je najbolje isprati osa 25 poena, a srpski reprezentativac Bogdan Bogdanović je dao 15, i to sve u prvom poluvremenu, kad je šutirao bez promašaja - 6/6!

Bogdan Bogdanović

U nastavku je Bogi uzeo još dva šuta, nije ih pogodio, pa je nakraju imao 3/4 i za dvojke i za trojke. Uhvatio je 4 lopte, imao po 1 asistenciju, blokadu, ukradenu i izgubljenu loptu za 22 minuta u igri.

Najbolji kod Bostona je bio Džejson Tejtum sa 29 poena i 10 skokova, a Markus Smart je ubacio 24 poena.

Četvrta utakmica serije igra se ponovo u "Stejt Farm areni" u noći između nedelje i ponedeljka - jedan sat posle ponooći po srednjoevropskom vremenu.