ZVEZDA PREGAZILA MORNAR U BARU: Važna pobeda crveno-belih, bivši igrač Partizana se umalo proslavio
Mornar-Crvena zvezda, Foto: KK Crvena zvezda

bez iznenađenja

Mornar pružio jak otpor u drugom poluvremenu

Objavljeno: 20:52h

Košarkaši Crvene zvezde su savladali ekipu Mornara iz Bara rezultatom 87:65 u zaostalom meču 23. kola ABA lige.

Crveno-beli su ušli silovito u utakmicu i činilo se da se domaćima sprema katastrofa. Nemanja Nedović je bio raspucan na startu meča, a posle 10 minuta košarke već je viđena dvocifrena razlika 23:6.

U drugoj četvrtini ništa bolje nije išlo Baranima, pa se na odmor otišlo sa ogromnom prednošću za goste 47:25.

Međutim, krajem treće četvrtine dolazi do buđenja Mornara, a na krilima nekadašnjeg igrača Partizana, Gregora Glasa, domaći stižu na -6.

Pogodio je čak šest trojki, ali Mitrović još jednom pokazuje zašto je jedan od ključnih igrača u timu.

Postiže Luka četiri uzastopna poena, a potom je usledila nezaustavljiva serija crveno-belih koji su uspeli da vrate veliku prednost i zasluženo slave.

Nemanja Nedović je postigao 20 poena za jedno poluvreme, pratio ga je Luka Mitrović sa 13, dok je dvocifren bio i Nikola Ivanović sa 10. Kod Mornara je najbolji bio Gregor Glas sa 19 poena, pošto je pogodio šest trojki, a Vujačić je dodao 14.