SAVRŠEN POČETAK PLEJ-OFA: Jokić i Denver UNIŠTILI Timbervulvse!
Nikola Jokić, Foto: USA TODAY Sports / ddp USA / Profimedia

RAPSODIJA

Nagetsi sjajno otvorili plej-of i poveli sa 1:0 u seriji

Objavljeno: 18:02h

Košarkaši Denvera deklasirali su na svom terenu Minesotu rezultatom 109:80 u prvom meču prve runde plej-ofa NBA lige.

Nikola Jokić, aktuelni dvostruki MVP najjače košarkaške lige na svetu, odigrao je dobru utakmicu, baš kao i kompletna ekipa Denvera.

Srbin je upisao dabl-dabl, meč je završio sa 13 poena, 14 skokova i šest asistencija.

Nagetsi su ključnu prednost stekli početkom treće četvrtine, kada su slomili otopor Timbervulvsa.

Domaćin je ovaj deo igre dobio rezultatom 32:14, a zanimljivo je da Jokić nije postigao niti jedan koš u ovaom periodu.

Nije bilo potrebe da forsira, bila je ovo jedna od onih utakmica u kojoj je sve funkcionisalo i u kojoj je pobednik bio poznat posle 36 minuta igre. Jokić je iz igre izašao na četiri i po minuta do kraja treće deonice, a Meloun je odlučio da ga vrati na kratko u 4/4, iako je Denver imao +30.

Očekivano nije se dugo zadržao na terenu, a zanimljivo da je izašao zbog šest ličnih grešaka. Jokić je u četvrtoj deonici snimljen sa ledom na ručnom zglobu, ali ne bi trebalo da se radi o nekom ozbiljnom problemu.

Srpski košarkaš bio je impresivan u prvom periodu, igrao se sa Taunsom, jednom rukom je poentirao pored Gobera i bio je najbolji pojedinac ekipe u prva 24 minuta igre.

Najefikasniji kod Denvera bio je Marej sa 24 poena, Porter je postigao 18, Poup 15, Braun 14, a Gordon i Jokić 13 poena. Kod Mineoste Edvards je ubacio 18 poena, a Tauns samo 11.