SPEKTAKL ZA KRAJ! Mađioničar Kampaco je mogao sa Zvezdom MNOGO VIŠE, težak poraz Fenera koji odgovara Partizanu
Crvena zvezda - Fenerbahče, Foto: Tamara Trajković

34. kolo evrolige

Objavljeno: 22:45h
Završeno
21:24h

Košarkaši Crvene zvezde su se pobedom oprostili od Evrolige, pošto su savladali ekipu Fenerbahčea posle produžetka rezultatom 91:89.

Ostaje žal za Top 8, pošto je ovaj tim sa Fakundom Kampacom mogao mnogo više.

Izabranici Duška Ivanovića su loše ušli u meč, a gosti su bili raspucani sa distance. Međutim, uspeva Zvezda da uhvati rezultatski priključak i posle prvih 10 minuta košarke spusti prednost do pristojnih -6.

Nastavili su košarkaši Zvezde u dobrom ritmu da bi potom dozvolili Feneru seriju od 8:0. Posle eksplozivnog tajm-auta koji je održao Ivanović, usledio je još bolji odgovor i vezanih 10 poena domaćih.

KK Crvena zvezda, KK Fenerbahče, Evroliga

Fakundo Kampaco pogađa trojku na isteku prvog poluvremena koja je sigurno crveno-belima dala podstrek u nastavku.

Dostigla je Zvezda plus 6 početkom treće četvrtine, ali turski tim se konstantno vraćao.

Gledali smo žestoku borbu i egal dve ekipe, a pored Kampaca, Ognjen Dobrić je bio pokretač energije u beogradskom timu.

S druge strane je dominirao Motli koji je završio meč kao najefikasniji, a Hejs Dejvis je pogodio nekoliko teških šuteva koji su ostavili Fener u igri.

Definitivno najzaslužniji za pobedu Zvezde je Fakundo Kampaco koji je izborio produžetak, a potom nastavio sa sjajnom igrom u dodatnom periodu.

Imala je Zvezda 90:84 u dodatnih 5 minuta, ali se sve iskomplikovalo. Uspevaju crveno-beli da sačuvaju pribranost i zasluženo slave za zatvaranju sezone u Evroligi.

Zvezdu je do pobede predvodio Fakundo Kampaco sa 24 poena i po tri skoka i asistencije. Pratio ga je Ognjen Dobrić sa 22 poena, dok je Luka Vildosa meč završio sa 17 poena i pet asistencija.

Kod protivnika se istakao Džonatan Motli sa 27 poena i osam skokova, a identičan broj uhvaćenih lopti uz 19 poena je imao Najžel Hejs-Dejvis.

Podsetimo, Fenerbahče bi mogao da ostane bez Top 8 bez  ukoliko Baskonija i Žalgiris ostvare pobede. Zvezda je pobedom pomogla Partizanu da pobedom nad Panatinaikosom stigne do petog mesta.

21:23h

45. minut - Zvezda zatvara evroligašku sezonu pobedom 91:89!

21:13h

44. minut - Ide i trojka nestvarnog Kampaca! 90:84

21:08h

42. minut - Nastavilo se u istom ritmu u produžetku, žestoka borba! Fakunod Kampaco donosi prednost crveno-belima 87:84

20:58h

40. minut - Mitrović pogađa oba slobodna bacanja. S druge strane Motli samo jedno 77:79

Sjajni Kampaco pogađa za izjednačenje 79:79

Igraće se produžedak!

20:52h

39. minut - Smanjio je Vildoza na pola koša razlike, ali odmah uzvraća Motli

20:45h

37. minut - Ide nova trojka Hejsa Dejvisa! Dobrić pogađa za dva poena i nastavlja sa sjajnom partijom 71:74

20:41h

36. minut - Hejs Dejvis uzvraća za 3 poena, a posle poena Mitrovića još jednom poentira i donosi novu dramu. Potom ide i trojka Kalatesa 69:71

20:38h

34. minut - Nova trojka Ognjena Dobrića! 67:63

20:34h

33. minut - Na poene Kalatesa odgovara Vildoza, a potom Gudurić popravlja svoj učinak. Ognjen Dobrić pogađa važnu trojku i vraća prednost svom timu 64:63

20:29h

30. minut - Potpuni egal na kraju treće četvrtine 57:57

20:26h

29. minut - Dorsi vezuje 5 poena i donosi novi preokret 55:56

20:16h

26. minut - Ide trojka Stefana Markovića! 52:47

20:13h

25. minut - Vildoza vraća prednost crveno-belima sa slobodnih bacanja 49:47

20:06h

23. minut - Nastavlja Motli sa sjajnom partijom, žestoka borba u ovim momentima 47:45