ZVEZDA RAZBILA OČAJNI ASVEL, ALI UZALUD! Kampaco pravio razliku, crveno-beli uradili sve što je u njihovoj moći

uživo 32. kolo evrolige

Objavljeno: 23:40h
Završeno
22:52h

Košarkaši Crvene zvezde su ostvarili treću uzastopnu pobedu u Evroligi, pošto su savladali ekipu Asvela u gostima rezultatom 76:60, u okviru 32. kola.

Međutim, rezultati sa drugih mečeva nikako ne idu u prilog crveno-belima, pošto su oba konkurenta u borbi za Top 8, ekipe Baskonije i Žalgirisa zabeležile pobede.

Bio je ovo jako čudan meč, a Duško Ivanović će uprkos pobedi svog tima sigurno imati dosta zamerki.

Posledniji tim na tabeli je namučio crveno-bele u prvom poluvremenu i čak na odmor otišao sa plus 5, ali tome nije kumovala dobra igra domaćih već bezidejna igra gostiju.

Košarkaši Zvezde su se vratili znatno motivisaniji na teren, a Kampaco je ponovo "vukao konce" igre iako nije bio poenterski raspoložen.

Ruku na srce, niko nije bio preterano raspucan na ovom meču, ako izuzmemo Ognjena Dobrića koji je završio meč kao najefikasniji sa 18 poena. Pratilu su ga Kampaco sa 11 i Vildoza sa 10.

U poraženom timu je De Kolo bio najefikasniji sa skromnih 14 poena, Di Bolst i Kaudi su dodali po 11.

Treba dodati da je ovo bila razočaravajuća partija Asvela, a crveno-beli su dokazali da i kada ne briljiraju mogu da stignu do ovako ubedljivih rezultata.

Navijačima ostaje žal zbog nekoliko protraćenih šansi koje su crveno-beli propustili u najvažnijem delu sezone i gotovo sami sebe eliminisali iz borbe za Top 8.

22:51h

40. minut - Blamantna partija košarkaša Asvela u drugom poluvremenu i ubedljiva pobeda Zvezde. Kraj meča 60:76!

22:47h

37. minut - Ništa košarkašima Asvela ne ide od ruke, a Dobrić se raspucao! 55:70

22:38h

35. minut - Ipak ništa od nesportskog faula! Dobrić pogađa posle promašaja Lazarevića, prethodmo je košarkaš Asvela pogodio oba bacanja 54:67

22:35h

34. minut - Šta se sve izdešavalo u ovom napadu, na kraju trojka Ognjena Dobrića i Zvezda ima veliku prednost! 53:65

Posle pregledanja snimka, sudije su dodelile loptu Zvezdi, ali Petrušev je promašio ceo koš sa trojke! Potom nesportski faul za Lazarevića

22:32h

33. minut - Mnogo bolja odbrana Crvene zvezde koja pravi razliku! Ofanzivni skok i novi poeni za Petruševa 53:62

22:30h

32. minut - Kampaco iznuđuje dva slobodna bacanja! Kampaco za Dobrića i novi poeni za Zvezdu 53:60

22:29h

31. minut - Dobrić otvara poslednju četvrtinu promašajem za 3, s druge strane promašuje i Pons!

22:26h

30. minut - Važni poeni Petruševa! Pogađa Tajuz sa poludistance! Kraj treće četvrtine 53:56

22:24h

29. minut - Nova kriza u igri crveno-belih, Kampaco promašuje novi zicer! Mitrović uspeva da poentira ispod koša 51:54

22:22h

28. minut - Di Bost pogađa za 3 poena! S druge strane Kampaco promašuje! Zvezda je olako prepustila prednost! 51:52

22:19h

26. minut - Novo izjednačenje posle slobodnih bacanja Di Bosta! S druge strane Vildoza sjajno proigrava Kuzmića. Potom Kampaco krade loptu i poentira 48:52

22:17h

25. minut - Di Bost upisuje nove poene! Posle smušenog napada nekako Kuzmić ugurava loptu u koš!  46:48

22:11h

24. minut - Ukradena lopta Zvezde i novi poeni za Bentila koja snažno zakucava! 44:46

22:10h

23. minut - Gubi loptu Kampaco, ali to ne kažnjavaju košarkaši Asvela! Stefan Marković pogađa trojku za izjednačenje 44:44