BOLJE NE MOŽE: Fantastične vesti za Partizan!
Matijas Lesor i Aleksa Avramović, Foto: Starsport

IZNENAĐENJE

Košarkaši Armanija iz Milana savladali su Fenerbahče u Istanbulu rezultatom 82:75 u okviru zaostalog meča 24. kola Evrolige.

Ovakav ishod odgovara i Partizanu, koji sada ima šanse da do kraja regularnog dela sezone prestigne Fener tabeli.

Turski velikan je trenutno peti sa skorom 17-12, dok su crno-beli sedmi sa 16 pobeda i 13 poraza.

Fenerbahče ima prednost u međusobnim duelima u odnosu na izabranije Željka Obradovića.

Armani je dominirao tokom čitavog toka meča i ni u jednom trenutku domaćinu nije dozvolio da povede.

Marko Gudurić je u prvom poluvremenu svojim trojkama održavao Fenerbahče u igru, ali u drugom poluvremenu spasa nije bilo, pa su gosti stigli do pobede.

Šabaz Nejpir bio je najbolji u Armaniju sa 26 poena, dok je Timoti Luvavu ubacio 19.

Fener je predvodio Džonatan Motli sa 22 poena, Marko Gudurić je meč završio sa 19 poena, dok je drugi srpski košarkaš iz redova bivšeg šampiona Evrope postigao četiri poena.

Fenerbahče u narednom kolu igra protiv Žalgirisa i taj meč je idealan za Partizan jer im odgovara ko god da pobedi. Olimpija će ugostiti Bajern.