Miloš Teodosić, Foto: Profimedia

28. KOLO EVROLIGE!

Srpski plej odigrao maestralnu partiju

Objavljeno: 21:12h

Košarkaši Virtusa slavili su u Berlinu protiv Albe rezultatom 96:74 u meču 28. kola Evrolige.

Domaći su zabeležili treći uzastopni poraz, iako su bolje ušli u meč. Međutim, italijanski tim u već u drugom kvartalu uzima stvari u svoje ruke i stiče veliku prednost.

Na poluvremenu je bilo 16 poena razlike, a u poslednjoj deonici je prednost rasla i do 30.

Virtus je predvodio Miloš Teodosić sa 21 poenom (2/2 za dva, 5/7 za tri), šest asistencija, skokom, ali i pet izgubljenih lopti za 18 minuta na parketu. Efikasniji je bio samo Kori Vims sa 22 poena.

Na drugoj strani istakao Smit sa 12 poena, sedam asistencija i pet skokova, odnonso Sikma sa 11 poena i po šest skokova i asistencija.

Alba je posednja na tabeli sa sedam pobeda i 21 porazom. VIrtus je preskočio Zvezdu i sada ima 13 pobeda i 15 poraza uz meč više od crveno-belih koji su na 13. mestu.