GUDURIĆ PRESUDIO PARTIZANU U ARENI! Crno-beli imaju za čime da žale, velika pobeda Fenera

25. kolo evrolige

Objavljeno: 00:25h
Završeno
23:09h

Košarkaši Partizana su poraženi od ekipe Fenerbahčea rezultatom 97:94, u okviru 25. kola Evrolige.

Tako je prekinut niz crno-belih od četiri uzastopna trijumfa u elitnom takmičenju, a Partizan definitivno ima za čim da žali.

Ove večeri su Pjer i Gudurić bilo nezaustavljivi za izabranike Željka Obradovića, dok je sa druge strane Kevin Panter imao briljantnu partiju.

Dobro su domaći ušli u meč, Jam Madar j igrao sjajnu košarku, ali Fener uspeva da stigne do dvocifrene prednosti tokom druge četvrtine.

Međutim, uspevaju to crno-beli da nadoknade, pa smo na kraju prvog poluvremena imali rezultatski egal.

KK Partizan, KK Fenerbahče, Skoti Vilbekin, Kevin Panter

Marko Gudurić je odigrao sjajno prvo poluvreme, ali ga nije bilo skoro tokom čitave treće deonice, da bi u poslednjoj zablistao. Osim što odavno nije bio ovako šuterski raspoložen, imao je nekoliko prodora iz kojih je izlazio pod faulom.

Iako je Partizan tokom četvrtog kvartala bio za petama Feneru, činjenica je da nisu pronašli pravu igru, a osim Kevina Pantera i njegovih nekoliko lucidnih poteza nije bilo raspoloženih za nadigravanje.

Takođe, neki propusti u odbrani su definitivno koštali crno-bele, pa se Pjer "našutirao" trojki kao nikada. To je i napravilo razliku koju je turski tim održao do kraja.

Pjerje i završio meč sa 5/5 na šutu za tri i 21 poenom, što je njegov rekord karijere. Efikasniji je bio samo Marko Gudurić sa 25 poena (3/5 za dva, 4/5 za tri), sedam asistencija i dva skoka za 24 minuta na parketu.

KK Partizan

Dvocifren je bio i Skoti Vilbekin sa 15, odnosno Džonatan Motli koji je većinu od svojih 14 poena postigao u prvom poluvremenu.

Kod Partizana se istakao Kevin Panter sa 25 poena (5/7 za dva, 3/6 za tri), Egzum i Lesor su dodali po 15 uz još i 11 skokova za francuskog centra, a identičan poenterski učinak je imao i Madar uz četiri asistencije.

23:03h

10. minut - Papetru promašuje za 3 poena. 90:95

Dante Eksum ide sam do kraja i smanjuje na 92:95 na 33 sekunde do kraja!

Ponovo Gudurić siguran sa linije penala, kraj meča! 94:97

22:59h

39. minut - Veliki promašaj Marka Gudurića! Hejs Dejvis pogađa jedno slobodno baanje 90:95

22:55h

38. minut - Još jednom koš i faul za Marka Gudurića! Buker potpuno sam poentira pod košem 88:94

22:51h

37. minut - Siguran Lesor sa linije slobodnih bacanja! Kraj meča za Pantera koji je faulirao Bukera, što mu je bio 5. faul 84:89

Sjajan prodor Eksuma 86:89

22:45h

36. minut - Dobro kombinuju igrači Fenera, Motli na liniji slobodnih bacanja! Lud meč igra Kevin Panter koji pogađa za 3 poena uz faul Motlija. 82:85

Gudurić pogađa uz faul 82:88

Razljutio je bivši košarkaš Crvene zvezde navijače u Areni, a poleteli su i predmeti ka terenu.

22:43h

35. minut - Pjer pogađa 5. trojku, ostao je potpuno sam u korneru! 78:84

22:41h

34. minut - Gudurić krade loptu, ali ne uspeva Fener da iskoristi napad i konačno promašuje za 3 poena. Međutim, ni crno-beli ne koriste nsvoju šansu.

22:38h

33. minut - Nestvarna trojka Pantera, ali vraća Vilbekin! Ide i trojka Gudurića 78:81

22:35h

32. minut - Nova trojka za Pjera koji je ostao sam na trojci! S druge strane Panter fauliran pri šutu poludistance, a potom sudija svira tehničku klupi Fenerbahčea. Pogađa oba bacanja Panter 75:74

22:32h

31. minut - Počela je poslednja četvrtina! I to na spektakularan način! Zakucava Lesor posle asistencije Trifunovića. Međutim, Vilbekin donosi izjednačenje 71:71

22:26h

30. minut - Gudurić ostao sasvim sam i cepa mrežicu! Uspeva nekako Matijas Lesor da poentira pod košem! Poentira Gudurić posle prodora! Ipak, Obradović traži čelendž i poništen koš srpskog reprezentativca! Krak treće četvrtine! 69:68

22:24h

29. minut - Lesor koristi jedno slobodno bacanje! Gudurić uzvraća sa druge strane! 67:65

22:20h

28. minut - Promašuje i Lesor! Sjajan potez Avramovića! Vraća se Gudurić na parket 66:63

22:20h

27. minut - Ide i treća trojka Pjera! Partizan gubi lotu, ali prolazi nekažnjeno, Hejs Dejvis promašuje. 64:63