ZVEZDA PREŽIVELA CEDEVITU I RASPOLOŽENOG FERELA! Kampaco ponovo delio lekcije, STOTKA crveno-belih u Pioniru!
Crvena zvezda - Cedevita Olimpija, Foto: Starsport

16. kolo aba lige

Crveno-beli zabaležili novi trijumf u ABA ligi

Objavljeno: 19:52h

Košarkaši Crvene zvezde su savladali ekipu Cedevita Olimpije rezultatom 100:95, u 16. kolu ABA lige.

Gledali smo izuzetno efikasnu košarku u "Pioniru", a obe ekipe su imale šuterski raspoložene pojedince.

KK Crvena zvezda, KK Cedevita Olimpija, ABA liga

Gosti su izuzetno motivisano ušli u ovaj meč, a posle prvog perioda je bilo je samo tri poena razlike za domaće 26:23.

Uspeli su u prvi minutima druge deonice košarkaši Cedevite da preuzmu vođstvo, ali crveno-beli prave pritisak u poslednja dva minuta prvog poluvremena i odlaze na odmor sa osetnijom razlikom 55:49.

Svemu je "kumovao" neverovatan potez Luke Vildoze kada je pogodio šut sa pola terena.

Izabranici Duška Ivanovića su meč prelomili u trećoj deonici, nastavili su sa dobrim rešenjima u napadu što se brzo isplatilo.

Međutim, nisu se gosti predavali i na nešto više od 4 minuta kraja stižu do -4 na krilima sjajnog Ferela.

Najvažniji šut na utakmici pogađa Ognjen Dobrić na dva minuta do kraja i tako odbija posledni nalet Cedevite.

Fakundo Kampaco je zabeležio novu sjajnu partiju, dok Nemanja Nedović nije bio na očekivanom novou, a drugi Argentinac Luka Vildoza je ponovo imao zapažen učinak.

Fakundo Kampaco je bio najefikasniji sa 19 poena, dok ga je Ognjen Dobrić pratio sa 18. Petrušev je dodao 13 poena, a Vildosa 15. Kod Olimpije je Jogi Ferel imao 24 poena, a Marko Jeremić i Džoš Adams po 16.