TOTALNA LUDNICA U NBA: Istorijski poraz Bostona - rekord karijere Adetokumba i Foksova MGAGIJA! (VIDEO)
Boston - Oklahoma, Foto: USA TODAY Sports / ddp USA / Profimedia

kakva noć

Boston primio 150 poena od Oklahome

Objavljeno: 07:13h

Protekla noć u NBA ligi je bila i više nego zanimljiva.

Boston je primio čak 150 poena u porazu od Oklahome, Milvoki je savladao ekipu Vašingtona 123:113, uz rekord karijere Janisa Adetokumba, dok je Dearon Foks doneo veliko slavlje Sakramentu protiv Jute 115:117.

Nije od samog početka meča izgledalo da će Boston doživeti istorijski poraz(više poena su primili samo davne 1979.), ali su posle izjednačene prve četvrtine košarkaši Oklahome počeli da zatrpavaju koš protivnika.

Prednost tima ih Oklahome je brzo otišla na plus 20, da bi u drugom poluvremenu uglavnom samo rasla. Tokom poslednjih 12 minuta igre Seltiksi su tek u nekoliko navrata uspeli da minus spuste ispod 30 poena.

Zbog povrede nije igrao ni srpski košarkaš Aleksej Pokuševski.

Čak petorica igrača pobedničkog tima ubacila su preko 20 poena. Džoš Gidi je brojao do 25, Dort je dodao 23, a po 21 postigli su Men, Džo i Vilijams.

U poraženom timu najbolji su bili Džejlen Braun sa 29 i Džejson Tejtum sa 27 poena.

Milvoki Baksi savladali su ekipu Vašingtona 123:113, a grčki košarkaš Janis Adetokunbo postavio je novi rekord karijere postigao je 55 poena.

Najbliži po učinku Grku bio je Bruk Lopez sa 21 postignutim poenom i 13 skokova.

Kristaps Porzingis je sa 22 poena predvodio Vizardse. Dva manje ubacio je Kajl Kuzma.

Najuzbudljivije je bilo je na meču Jute i Sakramenta, pošto su Kingsi slavili 117:115 zahvaljujući odličnom prodoru i pogotku Dearona Foksa u poslednjim sekundama utakmice.

Foks je završio meč sa 37 poena, a najveću podršku imao je u Damantasu Sabonisu kojem su dve asistencije nedostajale za tripl-dabl učinak.

U ekipi iz Jute, pored Markanena, koji je ubacio 28 koševa poena, istakao se Džordan Klarkson sa 24.